«Ода стійкості»: уперше в Черкасах звучатимуть світові прем’єри

«Ода стійкості»: уперше в Черкасах звучатимуть світові прем’єри

«Ода стійкості. Симфонія свободи в часи випробувань» – саме під такою назвою відбудеться концерт у День українського добровольця у Черкасах. Під орудою диригента Сергія Лихоманенка, а нині військового Збройних Сил України, черкасці насолодяться творами, яких ще не чули ні в Черкасах, ні в Україні загалом. Виконуватимуть їх артисти Черкаського симфонічного оркестру та солісти з Києва.

Як зазначають організатори, «Ода стійкості» – це унікальна культурно-благодійна ініціатива, що поєднує творчість і військовий досвід. У серії концертів прозвучать симфонічні твори сучасних композиторів, створених під впливом воєнних подій в Україні. Ці композиції інтерпретовані диригентом Сергієм Лихоманенком, який уже третій рік перебуває на Донеччині, захищаючи нашу країну як офіцер Збройних Сил України в 5 окремій штурмовій бригаді.

– Ми приїхали з новинками, із творами, яких іще не чули в Черкасах, адже це прем’єрні виконання, – розповідає Сергій Лихоманенко, начальник відділення комунікації 5 окремої штурмової бригади Сухопутних військ ЗСУ. – Наразі підготували два смислові блоки музики – це оркестровки українських композиторів, які були записані лише для фортепіано. Ми ж зробили оркестрову версію. А також два абсолютно нові твори сучасних авторів: італійського композитора, соліста-піаніста Габріеля Денаро – «Концерт для фортепіано з оркестром №1 «Український» та українського композитора Влада Солодовникова – «Концерт для вцілілого роялю».

Сергій Лихоманенко до початку повномасштабної війни був диригентом Харківського молодіжного академічного симфонічного оркестру «Слобожанський».

– Любов до класичної музики прийшла з дитинства. Це було більше як протест. Мої батьки та й усе оточення в основному слухали диско, поп. А мені ж усе це страшенно не подобалося, я любив класику. А потім так захопився, що пішов навчатися до Харківської консерваторії на диригента, – ділиться Сергій. – Для мене оркестр – це досить унікальне явище, це – на рівні магії.

Та 28 лютого 2022 року Сергій пішов добровольцем на фронт. Можливості та часу для творчості років два не було.

– Музика дуже допомагала й допомагає мені на війні триматися морально. Це елемент мого життя, – говорить він. – Я не планував будувати військової кар’єри до повномасштабного вторгнення. Але коли почалися ракетні обстріли, вивіз родину, повернувся до Києва й пішов у тероборону.

Симфонічний проєкт на підтримку Героїв 5 ОШБр реалізовують у п’яти містах України. Концерти вже відбулися в Києві, Одесі, Запоріжжі. На черзі – Черкаси та Львів.

– Загалом мати можливість вийти до оркестру – це вже маса задоволення та шквал емоцій, а тут п’ять різних колективів, цікава співпраця, свій колорит, аудиторія, – зізнається Сергій. – Сподобалася репетиція із Черкаським симфонічним оркестром: люди підготовлені, знали нотний текст, тому мені доводилося коригувати лише певне емоційне забарвлення.

Долучитися до такого дійства запрошує всіх охочих черкащан і директор Черкаської обласної філармонії Юрій Федоряка. Він зазначає, що культура під час війни досить важлива, адже через мистецтво артисти розповідають усьому світові про події, що відбуваються в Україні, підносять патріотичний дух.

– Саме цей проєкт, що запланований на 14 березня, за ініціативи Сергія Лихоманенка та спільно з нашим симфонічним оркестром, є дуже знаковим, адже припадає на День українського добровольця. Через мистецтво, через музику кожен артист по-своєму наближає перемогу. Тому ми залюбки погодилися долучитися до цього дійства, – говорить пан Юрій.

Захід має й благодійну місію, під час нього збиратимуть кошти на потреби 5 окремої штурмової бригади.

Отож, концерт відбудеться 14 березня, о 18:00, у Черкаській обласній філармонії. Квитки можна придбати в касі або ж за лінком: https://cherkasy.karabas.com/akademichnyy-malyy-symfonichnyy-orkestr-oda-stiykosti/order/

Організатори запрошують черкащан відвідати захід і зазначають, що проєкт покликаний не лише продемонструвати незламність українського духу, а й об’єднати міжнародну спільноту через силу музики. Під керівництвом диригента, який особисто пережив жорстокі реалії війни, кожна нота набуде особливого звучання – як відлуння боротьби, віри та надії.

 

Олеся Зінченко

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x