
Черкаський державний технологічний університет відзначає 65-річчя з дня заснування. За роки свого становлення ЧДТУ став конкурентним науково-педагогічним осередком і європейським закладом вищої освіти, що забезпечує професійну підготовку кваліфікованих фахівців не лише на Черкащині, а й загалом у Придніпровському регіоні.
Сьогодні виш охоплює 5 основних факультетів та навчально-науковий центр по роботі зі студентами-іноземцями. У закладі готують спеціалістів у галузях будівництва й природокористування, електронних технологій, автотранспорту та машинобудування, економіки й управління, інформаційних технологій та систем, а також гуманітарних наук.
З нагоди 65-річчя 12 березня у навчальному закладі відбувся Форум соціального партнерства освіти, територіальних громад, роботодавців та професійних спілок Черкащини, повідомляє власний кореспондент «Нової Доби». Як зауважив ректор ЧДТУ Олег Григор, війна — не час для помпезних святкувань, тож і вирішили ювілей відзначити в робочій атмосфері.

«Сьогодні наш Форум проходить в непростий для нашої країни час, час – коли ми воюємо із жорстоким ворогом. Складний нині час, напружена ситуація на фронті. Тому і наше 65-річчя ми вирішили повести скромно і в робочій атмосфері, яка сприятиме координації наших зусиль у розбудові Черкащини в близькій і далекій перспективі. Проте незважаючи на вищезазначене, ми сьогодні повинні згадати історію нашого становлення та наголосити на тих позитивних моментах нашого розвитку, які проходять нині. Сьогодні ЧДТУ знаний і шанований не лише у науково-освітньому просторі нашої держави, а й далеко за її межами», — наголосив ректор.
На Форум завітали представники обласної влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій та професійних спілок, а також роботодавці й керівники закладів освіти Черкащини.

«Тільки освічені українці можуть створити міцну, життєздатну державу, збудувати сучасну економіку, забезпечити майбутнє прийдешніх поколінь!» – сказав у своєму зверненні начальник Управління освіти і науки в Черкаській області Валерій Данилевський.

Під час заходу дискутували щодо втілення на Черкащині освітнього проєкту «Вчись, працюй, живи на Черкащині!», що виконує просвітницьку й патріотично-виховну місії. На зустрічі йшлося про те, як ефективно залучати підприємства, громадські організації, державні установи й громадськість загалом до розбудови спроможностей нашої області.
Головна мета цієї програми — підвищити престиж регіональних закладів освіти всіх рівнів – від середньої освіти до вищої, та зробити потужнішими місцевих роботодавців, щоб молодь залишалася на Черкащині. В рамках проєкту і проводять форуми соціального партнерства, також колектив університету здійснює виїзні «Дні ЧДТУ» у школах громад Черкащини. Уже укладені договори про співпрацю з близько сотнею партнерів.
Заступник голови Черкаської ОВА Олександр Шамрай зауважив, що такі регулярні комунікації суб’єктів cоціального партнерства потрібні не лише для уточнення пріоритетів, а й для формування актуальних завдань і злагодженої роботи, щоб досягнути синергетичних результатів та реалізації потенційних можливостей області й усієї України.

В обговоренні питань підготовки фахівців для повоєнної відбудови України нагальні проблеми озвучив голова Федерації профспілок Петро Шевченко. На його думку, для збереження та зміцнення трудового потенціалу держави, повернення трудових мігрантів одним із основних завдань є підвищення рівня заробітної плати працівників, купівельної спроможності населення, забезпечення продуктивної зайнятості людей пенсійного віку та працівників з обмеженими фізичними можливостями.
«Складна демографічна ситуація, дефіцит працівників, особливо робітничих професій, старіння населення потребують відповідної державної підтримки, зміни політики дешевої робочої сили на повагу до людини праці та гідної оплати праці. Важливо запровадити в Україні практику країн Європейського союзу соціального партнерства держави, роботодавців та профспілок, колективно-договірних відносин, легалізувати трудові відносини та створити умови розвитку малого та середнього бізнесу», — зазначив Шевченко.

Голова Федерації профспілок зауважив, що реалізація будь-яких планів потребує синергії зусиль соціальних партнерів. На Форумі він запропонував розробку регіонального проєкту відновлення економіки та трудового потенціалу на Черкащині, ідея якого озвучена директоркою Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. Птахи НАН України Еллою Лібановою та обговорена з головою Федерації профспілок України Григорієм Осовим.
За словами депутата Черкаської облради Романа Сущенка, в умовах війни комплексний підхід при вирішенні проблемних питань допоможе забезпечити належний економічний розвиток Черкащини. При цьому, каже він, треба не тільки модернізувати освітню систему відповідно до потреб ринку праці, а й розвивати інфраструктуру, створювати комфортні умови для життя, підтримувати соціальні ініціативи.

«Важливу роль у цьому процесі відіграють роботодавці. Від їхньої соціальної відповідальності, від готовності забезпечувати гідні умови праці залежить, чи зможемо ми втримати молодь і сформувати висококваліфікований кадровий потенціал регіону.
Сьогодні перед нами стоїть складне, але надзвичайно важливе завдання — зберегти і примножити людський капітал Черкащини. Це можливо лише через тісну співпрацю всіх зацікавлених сторін: освітян, влади, бізнесу, громадськості», — сказав депутат.
Восени минулого року ЧДТУ увійшов до щорічного рейтингу найкращих університетів для навчання іноземних студентів Study Abroad Aide Best University Rankings 2025, куди потрапили понад 8 000 вищих закладів освіти. Черкаський державний технологічний університет опинився на 1351 позиції серед університетів Європи та на 45-й — в Україні. Позаду в переліку залишилися ЧНУ ім. Богдана Хмельницького, Уманський педагогічний університет ім. П. Тичини та Уманський національний університет садівництва.
Серед випускників ЧДТУ — чимало відомих черкащан, зокрема й поміж представників влади. Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко та його заступниця з питань діяльності виконавчих органів ради Марина Гаркава поділилися своїми спогадами й роздумами про альма-матер.
«Памʼятаю все. Гучні пари, викладачів, повні аудиторії студентів і нестримні веселощі з подругами. Зубріння, списані ночами конспекти, бібліотекарів, екзамени і Загоруйко І.О., який ледь не зіпсував мені червоний диплом, своєю політичною економією. Це ще тоді був знак. Ліфт першого корпусу, який постійно застрягав від перегрузу, постійну бійню за столи у їдальні і життя в гуртожитку. Вечірки, дружбу, закоханість і таке безтурботне, вільне життя… Дякую всім, хто мене навчав наукам і життю. Дякую батькам за освіту», — написала Марина Гаркава у своєму фейсбуці.

Бондаренко у вітальних словах зазначив, що ЧДТУ – це не просто університет, а справжній освітній осередок Черкащини, де вже 65 років навчають, надихають і випускають справжніх професіоналів.
«Тут готують інженерів, айтівців, екологів, будівельників, економістів та багатьох інших спеціалістів. Приємно бути серед випускників цього вишу. Але головне – це люди. Викладачі, студенти, випускники, які не лише здобувають освіту, а й змінюють світ навколо себе. Саме у Черкаському технологічному спочатку навчався а потім працював уродженець Черкас, один із творців Конституції України, Михайло Сирота. Багато здобувачів освіти та викладачів сьогодні захищають Україну, боронять нашу незалежність. На жаль, 32 з них загинули у цій боротьбі. Вічна пам’ять і шана Героям», — йдеться у зверненні Анатолія Бондаренка.
Під час зустрічі до 65-річчям ЧДТУ працівникам вишу вручили відомчі відзнаки Міністерства освіти і науки України, почесні грамоти Черкаської облдержадміністрації, Черкаської облради, Управління освіти і науки ЧОДА, а також подяки міського голови Черкас.
Читайте «Нову Добу» та слідкуйте за нами:
Інстаграм
Телеграм
Вайбер
Фейсбук
Ще більше новин — на сайті.