Черкаські студентки перемогли в міжнародному конкурсі з популяризації історичної пам’ятки

20 Березня 2025, 11:58
0

Студентки Черкаського національного університету імені Б. Хмельницького долучилися до міжнародного конкурсу молодіжних робіт «PL-UA Sharing Cultural Heritage» і представили у своєму проєкті Жіночу гімназію для панянок. Про це йдеться на сайті вишу. 

Конкурс у жовтні 2024 року оголосила кафедра історії, музеєзнавства і культурної спадщини Національного університету «Львівська Політехніка» у межах проєкту Erasmus+ Jean Monnet «Поширюючи культурну спадщину на українсько-польському прикордонні: європейський досвід та місцеві практики».

Ця програма має на мені активізувати інтерес і позитивне ставлення молоді України й Польщі до пам’яток спільної багатокультурної спадщини різних етноконфесійних спільнот, що формують неповторний соціокультурний образ місцевих громад обох країн, сприяти партнерству молоді та громадськості в справі збереження й популяризації спадщини пограниччя.

У межах вивчення громадянської освіти Катерина Кутинська та Софія Мазур підготували спільну роботу для участі в конкурсі. Вони — студентки 2 курсу спеціальності «Дошкільна освіта». Науковим керівником проєкту стала доцентка кафедри дошкільної освіти Наталя Степанова.

Фото — із сайту ЧНУ

За умовами конкурсу потрібно було обрати історичну пам’ятку, яка символізує спільну спадщину українців та поляків, дослідити її історію, осмислити її місію у місцевій громаді, суспільстві, Центрально-Східній Європі. Підготовані на цю тему текст дослідження та відеоесе потрібно було поширити в соціальних мережах.

Серед історичних пам’яток студентки обрали Жіночу гімназію для панянок у Черкасах, датовану кінцем ХІХ століття, архітектором якої став Владислав Городецький.

— Черкащина унікальна своїми пам’ятками, серед яких є спадщина відомого архітектора Владислава Городецького, поляка за походженням. Ми навіть не сумнівалися, про що будемо готувати роботу. Жіноча гімназія для панянок є тією спорудою, яка, незважаючи на час, виконує освітню місію: як і сто років тому в її стінах лунають дитячі голоси, — розповідає Наталя Степанова.

Студентки відзняли 10 відео, із яких монтували роботу, опитали місцевих мешканців про будівлю, опрацювали архівні документи. І врешті їхній проєкт став переможцем міжнародного конкурсу.

Катерину Кутинську та Софію Мазур запросили на офіційну церемонію нагородження, що відбулася 14 березня 2025 року в стінах Національного університету «Львівська Політехніка».

Фото — із сайту ЧНУ

Читайте «Нову Добу» та слідкуйте за нами:
Інстаграм 
Телеграм 
Вайбер 
Фейсбук 

Ще більше новин — на сайті.

guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x