Торік на Черкащині зафіксували 32 випадки інфікування туберкульозом серед дітей
Щороку на 24 березня припадає День боротьби з туберкульозом. В Україні березень вважається місяцем подолання цієї небезпечної хвороби, і саме в цей період проводять моніторинг і оцінювання рівня захворюваності. Тематичний брифінг, присвячений цій темі, відбувся 20 березня в Черкаській ОВА.
За даними Центру МОЗ України, у 2024 році кількість вперше виявлених випадків туберкульозу, включно з рецидивами, зменшилася на 8,7% проти показників 2023 року. Загалом в Україні зареєстровано 18 140 випадків підтвердженого діагнозу.
За словами виконувачки обов’язків директора Черкаського обласного протитуберкульозного диспансеру Дар’ї Левандовської, у 2024 році в області зареєстрували 671 випадок інфікування туберкульозом усіх форм і локалізацій, із яких 516 — уперше виявлені. Показник захворюваності порівняно з попереднім роком зменшився на 0,7%.
При цьому рівень смертності залишається високим: 29 людей померли, із них 22 – в перші місяці після встановлення діагнозу.
Як розповів генеральний директор Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Володимир Папач, у 482 випадках (включно з рецидивами) ідеться про інфікування туберкульозом органів дихання, що на 3,4% менше за показники 2023 року на Черкащині.
– 80% хворих на туберкульоз у Черкаській області – чоловіки. Якщо розглядати розподіл між містом і селом, то 52% випадків зафіксовано у селах, 48% – у містах. Також зріс показник захворюваності серед літніх людей – у 2024 році він досяг 13%, – зауважила Дар’я Левандовська.
Фахівці також звернули увагу на зростання захворюваності серед дітей: у 2024 році на Черкащині зафіксували 32 випадки.
Загалом хворобу реєстрували у 59 громадах області:
– у Черкасах – 211 випадків;
– у Звенигородському районі – 80;
– в Уманському районі – 93;
– у Золотоніському районі – 58.
Черкаська область посіла шосте місце серед регіонів України за рівнем захворюваності. Статистика вказує на такі тенденції:
– 87% пацієнтів мали легеневий туберкульоз;
– 72% випадків були у формі активного заразного туберкульозу;
– 53% пацієнтів з легеневим туберкульозом мали деструктивну форму захворювання
– 21% пацієнтів мали хімієрезистентний туберкульоз, що є тривожним показником;
– 4,3% від загальної кількості зареєстрованих пацієнтів загинули через хворобу.
«Туберкульоз – це інфекційне захворювання, що викликається бактерією більш відомою як паличка Коха. Найчастіше уражаються легені, хоча існують і позалегеневі форми хвороби. Основний шлях передачі – повітряно-крапельний: зараження відбувається під час кашлю, чхання або розмови з хворою людиною», — зазначає Володимир Папач.
Варто зазначити, що заразитися туберкульозом на вулиці практично неможливо. Інфікування найчастіше відбувається при тривалому контакті з хворою людиною у закритому просторі.
Попри загальне зменшення кількості випадків туберкульозу в Україні, ситуація залишається загрозливою. Підвищення рівня деструктивного та хімієрезистентного туберкульозу вимагає посиленої уваги з боку медичних закладів і свідомого ставлення громадян до власного здоров’я. Важливо пам’ятати про необхідність своєчасної діагностики та вакцинації, адже раннє виявлення хвороби значно підвищує шанси на успішне лікування.
Катерина Супрун
Читайте «Нову Добу» та слідкуйте за нами:
Інстаграм
Телеграм
Вайбер
Фейсбук
Ще більше новин — на сайті.