«Найважливіше зараз – стійкість країни, розвиток команди та турбота про людей», – Сергій Міщенко, директор Старинської птахофабрики та Перемоги Нової

21 Березня 2025, 13:41
0

Старинська птахофабрика та Перемога Нова, які входять до складу міжнародної компанії у сфері харчових та агротехнологій МХП, продовжують не лише стабільно працювати, а й дбати про своїх працівників, громаду та захисників України. Тут створюють спеціальні робочі місця для ветеранів, активно залучають студентів до дуальної форми навчання, а також допомагають розвиватися громадам.

Про ключові події минулого року, виклики та досягнення розповів директор підприємств Сергій Міщенко.

Підбиваючи підсумки за 2024 рік, які основні досягнення підприємств ви могли б виділити?

– Основне наше досягнення – це допомога. Нашим військовим, ветеранам, їхнім родинам та громадам. І вагомий здобуток в тому, що до цієї допомоги долучається вся наша команда. Більшість працівників перераховують кошти із заробітної плати для допомоги військовим, це їхнє свідоме бажання. Окрім цього вони регулярно збирають донати. Така залученість наших працівників – показник того, що ми справжня команда, яка має спільні та важливі для кожного цінності. Якщо говорити про матеріальні речі, то на підприємстві вагомі зміни – це реконструкція їдальні та ремонт гуртожитку на Перемозі Новій. Також цьогоріч тут ми плануємо завершити будівництво очисних споруд. Це масштабний та важливий проєкт, який відповідатиме всім європейським екологічним нормам.

Яких змін зазнали виробничі процеси за останній час? На чому робили акцент?

– Біобезпека завжди була і залишається одним із ключових пріоритетів на батьківських фабриках МХП. Наші підприємства дотримуються найвищих стандартів біозахисту, що гарантує благополуччя птиці та відповідність міжнародним нормам птахівництва. Постійне вдосконалення системи біобезпеки є частиною нашої щоденної роботи: спеціалісти, лінійні керівники та працівники фабрик активно долучаються до впровадження нових рішень, пропонуючи ідеї для оптимізації процесів. Відкрита комунікація з командою, регулярні зустрічі та навчання допомагають пояснювати нововведення та забезпечувати ще вищий рівень біозахисту на всіх етапах виробництва.

Які ініціативи впровадили для підтримки та мотивації працівників?

– Ми постійно працюємо над покращенням умов для наших працівників. Для цього щороку проводимо опитування задоволеності й, справді, маємо гарні результати. А усі коментарі щодо незадоволеностей ми опрацьовуємо та знаходимо вирішення нагальних питань. На наших підприємствах діє програма «МХП-Здоров’я», за якою доступне медичне страхування, медчекапи та послуги корпоративного лікаря. Також прямо на підприємстві працює корпоративний психолог, до якого можна звернутися за безкоштовними консультаціями, підтримуємо і спортивні захоплення колег – як от  змагання з гирьового спорту та настільного тенісу. А задля того, щоб зробити раціон наших працівників ще більш збалансованим та корисним – оновили та покращили меню. Також ми організовували екскурсії в Карпати з підйомом на Говерлу, екскурсію до Національного музею народної архітектури та побуту України. Організовували захід «Вишиванка Фест», під час якого провели благодійний ярмарок, а також спортивний захід «Міць-Характер-Перемога» за підтримки нашого стратегічного партнера Благодійного Фонду  «МХП-Громаді». МХП – компанія, що піклується про своїх працівників, і для нас це не про слова, а про конкретні дії.

З 2019 року МХП активно розвиває проєкт «Банк Ідей», спрямований на залучення співробітників до процесу постійних покращень.  Ми прагнемо надати кожному можливість впливати на якість роботи, вдосконалювати умови праці та робоче середовище. Ідею може подати співробітник незалежно від посади та місцезнаходження, Після впровадження ідеї виплачується винагорода автору та групі, яка реалізовувала ідею.  За весь час існування проєкту, а це 6 років, на наших птахофабриках було подано 469 ідей, із них впроваджено – 148. За них виплатили винагороду на суму більше 900 тис. грн.

Компанія МХП серед перших в країні розпочала впроваджувати власну програму підтримки колег-військових та реінтеграції ветеранів. Розкажіть, як вона діє у вас на підприємствах?

– Компанія МХП дійсно однією з перших в Україні сформувала методологію та почала впроваджувати програму індивідуального супроводу та комплексної підтримки військових, ветеранів та їхніх родин. Так, підтримка триває на всіх етапах проходження служби: від моменту мобілізації до повернення з фронту. Насамперед за мобілізованим працівником закріплюється координатор по взаємодії з військовими та ветеранами, проводиться зустріч з його родиною. За потреби надається юридична чи психологічна консультація, амуніція. Після повернення з фронту кожен працівник обов’язково проходить розширений медогляд. Якщо є відповідні рекомендації – направляємо на додаткові обстеження, а за потреби – на лікування та реабілітацію у кращі профільні заклади. На жаль, після отриманих поранень і втрати здоров’я не кожен може повернутися на своє попереднє робоче місце. Тому кожен такий випадок розглядаємо індивідуально. Якщо ветеран не може повернутися на своє робоче місце – створюємо для нього нове.

Скільки на птахофабриках мобілізованих працівників та ветеранів? Як облаштовуєте робочі місця для тих, хто повернувся з фронту?

– На Старинській птахофабриці нині маємо 165 мобілізованих працівників та 31 ветерана. Також 12 ветеранів уже працювали в нас до початку повномасштабної війни. На Перемозі Новій – 51 мобілізований працівник та 20 ветеранів. До кожного у нас індивідуальний підхід та безумовна повага та різностороння підтримка. Наприклад, нашому колезі Петру Фрасолі, який має ампутацію, завдяки команді «U+System» та підтримці МХП встановили інноваційний спортивний протез, Петро вже брав участь у матчі разом з футболістами клубу «Динамо». Нині колега приступив до роботи за своєю попередньою посадою на Старинській птахофабриці.

На наших підприємствах ми підлаштовуємо робочі місця для ветеранів, а, за потреби, створюємо нові, щоб вони були залучені у виробництво та знали, що їм є куди повернутися.

Цього року нове робоче місце створили для ветерана Юрія Яременка, який має інвалідність. У межах програми «МХП Поруч» зараз Юрій проходить навчання на тренера тренажерного залу. А на Перемозі Новій створили робоче місце для Василя Сабадаша. У чоловіка було важке поранення і йому протипоказані фізичні навантаження, робота на висоті тощо. Тому наразі Василь працює підсобним робітником у господарській службі.

Як підприємства допомагають військовим? Чи були впроваджені якісь особливі ініціативи?

– На час служби ми не лише зберігаємо за працівником робоче місце, а й щомісяця виплачуємо заробітну плату у розмірі середнього заробітку. Якщо наш працівник отримав серйозну травму, ми виплачуємо допомогу в розмірі 150-300 тисяч гривень. Завдяки донатам співробітників птахофабрики та співфінансуванню Благодійного фонду «МХП–Громаді» закриваємо потреби колег, які сьогодні захищають Україну. Забезпечуємо їх дронами, тепловізорами, РЕБами, автівками, раціями, бронежилетами та іншим спорядженням відповідно до їхніх запитів. А ще – організовуємо заходи для того, щоб наші воїни, ветерани та їх рідні мали можливість перезавантажитись. Наприклад, зробили аматорський турнір із спортивної риболовлі для наших ветеранів. Також минулого року в межах програми «МХП Поруч» провели психологічний тренінг для дружин мобілізованих працівників птахофабрики. Для нас кожна історія, що пов’язана з нашими військовими, ветеранами чи членами їх родин, особлива. Будь-то привітання дітей наших військових з новорічно-різдвяними святами чи організація поїздки ветеранів на благодійний концерт до Дня захисників та захисниць.

Чи залучаєте до роботи на птахофабриках студентів за дуальною формою навчання, а жінок – на так звані «чоловічі» професії? Чому це важливо?

– МХП створює можливості для кар’єрного розвитку. Професійне зростання молоді – один із наших пріоритетів, тож уже декілька років поспіль МХП розвиває напрям дуальної освіти. Такий підхід дозволяє студентам отримати реальний досвід роботи, поєднуючи теорію з практикою. Нині на наших батьківських птахофабриках працюють 27 студентів-дуальників. Серед них є зоотехніки, лікарі ветеринарної медицини, інженери з автоматизованих систем керування виробництвом, інженери-будівельники та технологи. Також жінки у нас працюють на, так званих, «чоловічих» посадах: є робітниці з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва, електромонтерки з ремонту та обслуговування електроустаткування, будівельниці та операторка дезінсекційних установок. МХП надає рівні можливості для розвитку та зростання. Адже кожна людина має обирати професію за своїми здібностями та інтересами, а не за стереотипами.

Як ваші підприємства взаємодіють з громадами, на території яких працюють?

– За минулий рік підприємства компанії МХП спрямували до бюджетів різних рівнів 7,6 мільярда гривень, водночас наші птахофабрики – 481 млн грн податків. Ці кошти, зокрема, йдуть на підтримку соціальної сфери, медицини, освіти та місцевої інфраструктури. Ми прагнемо робити громади такими, щоб в них хотілося жити та працювати. Наприклад, у Мирненському будинку культури за ініціативи Старинської птахофабрики у співпраці з Фондом «МХП–Громаді» та Вороньківською територіальною громадою відкрили навчальний простір. Там облаштували зону відпочинку, бібліотеку, лекційну зону, комп’ютерний клас та зручну зону для кава-брейків.  Це те, чим можна пишатися. Ми розуміємо, що це дуже потрібний простір для нашої молоді, студентів, громади в цілому. Оособливим фокусом компанії та фонду є будівництво укриттів – за час повномасштабної війни ми збудували їх більше сотні по різних громадах, де працює МХП. Як приклад, Перемога Нова долучилася до будівництва укриття в дитячому садочку в Свидівку.

Ми ж підтримуємо не тільки громади, де розташовані наші підприємства, а й волонтерів чи госпіталі з інших міст. Старинська птахофабрика допомагала центру для переселенців у Борисполі, долучалася до ремонту та модернізації маніпуляційного кабінету в Баришівській багатопрофільній лікарні, також в межах програми «МХП Поруч» влаштовували заходи для реабілітації та відпочинку ветеранів та продовжуємо це робити.

Які плани маєте на цей рік?

– Головне для нас зараз – зберегти людей, продовжити покращувати умови праці та підтримувати кожного, хто дотичний до наших підприємств. Ми розуміємо, наскільки важливою є стабільність і впевненість у завтрашньому дні, особливо в умовах воєнного стану. Саме тому ми будемо і надалі впроваджувати програми підтримки та розвивати соціальні ініціативи. Попри всі виклики, ми не зупиняємось, а навпаки – ставимо перед собою нові завдання.  Окрему увагу продовжимо приділяти підтримці військових, ветеранів та їхніх родин. Також ми й надалі співпрацюватимемо з місцевими громадами, адже впевнені: разом, об’єднуючи зусилля, ми зможемо зробити ще більше – для наших людей і для України в цілому.

 

*партнерський матеріал

guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x