У Черкасах відбувся Український Жіночий Конгрес

30 Березня 2025, 14:17
0

28 березня в Черкасах приймали Український Жіночий Конгрес (УЖК), героїнями якого стали представниці громад, місцеві депутатки, підприємиці, фермерки, активістки громадських організацій. Також до участі долучилися співзасновниці УЖК Олена Кондратюк, Марія Іонова і Світлана Войцеховська, народні депутатки, очільники міністерств, посли європейських країн і країн G7.

Український Жіночий Конгрес — це публічна платформа, що формує жінок-лідерок та порядок денний з гендерної політики для Верховної Ради України, Уряду України, місцевих громад, приватного та громадського секторів та медіаспільноти. Вісім разів його проводили на Всеукраїнському рівні, вшосте відбувся регіональний Конгрес, цього року — в Черкасах.

Упродовж дня на чотирьох платформах учасниці дискутували щодо лідерства жінок у місцевому самоврядуванні і підприємництві, навчання фінансової грамотності, підтримки вразливих груп жінок у сільській місцевості, посилення національної ідентичності.

— Нам необхідно говорити про роль жінки не лише на загальнодержавному рівні, а й на регіональному. Ми вже бачимо зміну суспільної парадигми через нові функції і нові ролі жінок, набуті під час війни. Жінкам з радістю дають відповідальність. Але все ще не дають рівності в оплаті праці, прийнятті рішень, — зазначила співзасновниця Українського Жіночого Конгресу, віцеспікерка Верховної Ради Олени Кондратюк.

Олена Кондратюк, фото — Український Жіночий Конгрес

Про участь Євросоюзу у підтримці громадянського суспільства в Україні під час війни розповіла Надзвичайна і Повноважна Посолка Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова.

Катаріна Матернова, фото — Український Жіночий Конгрес

— Ми виділяли значні кошти на ці цілі, і робитимемо це надалі. ЄС виділить 44 мільйони євро на підтримку громадянського суспільства в Україні. З них 6 мільйонів – на підтримку жінок та протидію домашньому насильству, — зауважила Посолка.

Перша заступниця Міністра розвитку громад та територій України Альона Шкрум навела статистичні дані й пояснила: за участі жінок відновлення ефективніше. Вона розповіла про те, як держава допомагає регіонам залучати кошти міжнародних партнерів на відновлення.

— У нас на сьогодні є 3 області, де на рівні сільських і селищних громад більше 50% жінок. Це Івано-Франківська, Закарпатська і Запорізька області. І ті громади, де на місцевому рівні більше депутаток-жінок, подаються на допомогу, виграють і отримують понад 60-70% грошей на відновлення, — сказала Альона Шкрум.

Альона Шкрум, фото — Український Жіночий Конгрес

Про можливості для лідерства жінок розповіла депутатка Черкаської обласної ради, Голова Ради розвитку громад благодійного фонду “МХП-Громаді” Тетяна Волочай:

— Наш досвід показав: якщо жінок підтримувати, то вони починають впроваджувати якісні ініціативи, впливати на розвиток громад.

Тетяна Волочай, фото — Український Жіночий Конгрес

Заступниця міського голови Черкас Марина Гаркава взяла участь у панельній дискусії «Гендерно чутливе відновлення та подолання бар’єрів для жінок у малих громадах» та представила соціальну політику Черкас.

Фото — Український Жіночий Конгрес

— Ми пишаємося тим, що ми відкрили найбільший в Україні Кризовий центр із протидії гендерно-зумовленому насильству спільно із денним центром. Тепер жінкам є, куди звернутися, і де отримати допомогу. Адже на фоні стресів і війни рівень насильства, на жаль, зростає. Також на базі Департаменту соціальної політики ми відкриваємо велику клубну роботу на запит дружин військовослужбовців. Вона буде називатися «Моя молитва, твоя броня», де жінки будуть знаходити підтримку, отримувати консультації та гуртуватися, — розповіла Марина Гаркава.

Сабін Фрейзер Гюнеш, Представниця ООН Жінки в Україні, під час Українського Жіночого Конгресу у Черкасах наголосила на важливості підтримки жіночих організацій на тлі скорочення фінансування:

— У нещодавньому дослідженні, яке провела Робоча група з питань гендерного реагування у гуманітарній діяльності (GiHA), ми розглядали вплив скорочення фінансування на українські жіночі організації. Із сотні організацій, які взяли участь у цьому дослідженні, п’ять зазначили, що вже в березні їм доведеться припинити свою роботу, а ще 35 – будуть змушені припинити діяльність впродовж 6 місяців, якщо вони не зможуть знайти інші джерела фінансування. Ми також перебуваємо в дуже складній політичній ситуації, і країни, які раніше підтримували гендерну рівність в ООН та на міжнародному рівні, більше не роблять цього і фактично створюють перешкоди.

Сабін Фрейзер Гюнеш, фото — Український Жіночий Конгрес

Мета щорічного Українського Жіночого Конгресу — надихнути, мотивувати, навчити жінок з громад перебирати на себе лідерські функції, не боятися змін, адаптуватися, брати відповідальність.

Читайте «Нову Добу» та слідкуйте за нами:

Інстаграм 
Телеграм 
Вайбер 
Фейсбук 

Ще більше новин — на сайті.

guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x