Яблука на Черкащині здорожчали удвічі з минулорічної весни
Сьогодні яблука на Черкащині продають від 38 гривень за кілограм. Така вартість — удвічі вища як на території нашої області, так і загалом в Україні, у порівнянні з весною 2024 року. Про це йдеться в сюжеті «Суспільного».
Частіше за інші черкащани купують сорти “Чорний принц”, “Чемпіон” та “Симиренка”, говорить продавець на центральному ринку Ілля Малишев. За його словами, у 2025 році попит впав, оскільки ціни “кусаються”:
— Якщо в минулому році яблука можна було купувати і по 15, і по 20 гривень, закупівельна ціна і відповідно відпускна була 25-30, то цього року вже і по 46 є відпускна ціна. Ми, правда, таке не беремо, тому що дуже дорого, люди його просто купувати не будуть.
Покупчиня Лідія Григорієва розповіла, що придбала кілограм яблук за 30 гривень. Така ціна її влаштовує:
— Ціна на яблука тут хороша. Взагалі коли я ходжу на ринок, у мене є свої точки, я беру тільки у тих людей, яких я знаю.
В одному із магазинів ціна на яблука — від 35 до 46 гривень за кілограм, залежно від сорту. Для пенсіонерки Наталі Душенко така вартість зависока, тому цього року яблук не купує:
— Пенсії маленькі, за квартиру треба платити, вже на яблучка практично не лишається грошей.
Черкащанка Світлана Вовченко на ціни не скаржиться:
— Я думаю, що ціни на яблука помірні у порівнянні з іншими цінами на фрукти й овочі, можна купувати. Явно все здорожчало, але купуємо, тому що фрукти треба їсти і щось таке хочеться. Весна, вітамінів вже не вистачає.
На ціни вплинуло, зокрема, зростання витрат на вирощування, пояснила експертка інформаційно-аналітичного проєкту “Агро Перспектива” Лариса Гук. Це і вартість пального, й електрики, і газу, крім того — податки й витрати на зарплати працівникам, котрі ці яблука вирощують, зберігають, перевозять і продають.
З її слів, урожай був менший і через несприятливі погодні умови та кліматичні фактори:
— Повпливав чинник погоди, засухи. Були високі температури. Зменшили обсяг виробництва і в Україні, і в країнах Європи, звідки ми час від часу, в разі недостатньої пропозиції на внутрішньому ринку, могли завозити яблуко, — зазначила Лариса Гук.
За словами експертки, яблука не здешевшають, поки не зберуть новий урожай, а їхня майбутня вартість залежатиме від обсягів та якості.
Читайте «Нову Добу» та слідкуйте за нами:
Інстаграм
Телеграм
Вайбер
Фейсбук
Ще більше новин — на сайті.