Дві черкаські парафії перейшли в підлеглість ПЦУ
Церква святого апостола Андрія Первозванного та церква Різдва Христового змінили свою конфесійну підлеглість на користь Православної церкви України (ПЦУ). Про це на своїй сторінці у фейсбуці інформує Черкаська єпархія ПЦУ.
Таку інформацію оприлюднили у зв’язку з поширенням недостовірної інформації про нібито незаконність переходу релігійних громад до ПЦУ.
Нагадаємо, учора, 2 квітня, поліція забезпечувала правопорядок біля цих двох храмів.

Парафія святого апостола Андрія Первозванного (вул. Героїв Дніпра 30)
У своєму зверненні представники Черкаської єпархії спростовують недостовірну інформацію і зазначають:
«Релігійні організації «Парафія святого апостола Андрія Первозванного Черкаської єпархії УПЦ (ПЦУ) м. Черкаси» (вул. Героїв Дніпра 30) та «Парафія Різдва Христового Черкаської єпархії УПЦ (ПЦУ) м. Черкаси» (вул. Сумгаїтська, 39/1) змінили свою конфесійну підлеглість відповідно до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» на користь Православної церкви України».
Як зазначають у Черкаській єпархії, це рішення ухвалили згідно з протоколами зборів релігійних громад і зареєстрували у встановленому законом порядку.
«Зміна юрисдикції парафій є законним волевиявленням релігійних громад, яке, відповідно до чинного законодавства України, підлягає повазі, а не політичним або публічним пересмикуванням. У разі незгоди з цими рішеннями будь-яка особа має право звернутися до суду. Однак до цього часу жодного позову про визнання таких переходів незаконними не подано. Водночас, поширення публічних заяв про “рейдерство”, “захоплення храмів” чи “незаконність дій громад” є дезінформацією, що вводить в оману суспільство», — зазначають у тексті звернення.

Парафія Різдва Христового Черкаської єпархії УПЦ (ПЦУ) м. Черкаси» (вул. Сумгаїтська, 39/1)
Парафіяни цих двох церков, за інформацією Черкаської єпархії, чітко висловили свою позицію:
- вони не бажають бачити митрополита Феодосія, який асоціюється з ідеологією так званого “русского міра”, у ролі свого духовного лідера;
- парафіяни вимагають від нього припинити порушення їхнього права на свободу совісті, не втручатися у діяльність релігійних громад, а також розблокувати храми, які були побудовані зусиллями громади, а не особисто митрополитом Феодосієм чи його оточенням;
- громади також не визнають культ російських царів та відкидають будь-які прояви імперської ідеології в церковному житті.
Крім цього, відповідно до наказу Міністра юстиції України №1861/5 від 21.06.2024, скасовано право власності Управління Черкаської єпархії УПЦ на будівлі церков на вул. Героїв Дніпра, 30 та вул. Сумгаїтській, 39/1. Підставою для скасування стали незаконні реєстраційні дії, що підтверджують відповідні матеріали. Щодо державного реєстратора, який вчинив ці дії без належних правових підстав, порушили кримінальне провадження.
«Таким чином, будь-які заяви про те, що Управління Черкаської єпархії УПЦ має право власності на вказані об’єкти — є неправдивими та юридично необґрунтованими.
Також інформуємо, що особа, яка виступає публічно, як «митрополит Феодосій», не є керівником Управління Черкаської єпархії УПЦ, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (ЄДРПОУ)», — заявляють у єпархії.
Отже, рішення про призначення його керуючим єпархією не оприлюднене, не внесене до реєстру і не підтверджене жодним офіційним документом, тому він не має права офіційно представляти інтереси Управління Черкаської єпархії УПЦ.
Читайте «Нову Добу» та слідкуйте за нами:
Інстаграм
Телеграм
Вайбер
Фейсбук
Ще більше новин — на сайті.