Через порив каналізації в селі на Черкащині утворилося болото з нечистот
Поблизу села Слобода Черкаського району стався порив каналізаційної мережі, що прилягає до головного міського колектора. Через це нечистоти розлилися на кілька гектарів і утворили суцільне смердюче болото. Жителі навколишніх сіл тепер побоюються, аби каналізація не опинилась у колодязях та свердловинах. Про це йдеться в сюжеті телеканалу «Інтер».
Це не наслідки весняного водопілля, а радше безгосподарності. Місцеві жителі називають це екологічним лихом.
Болото у селі Слобода утворилося через порив каналізаційної труби. Кубометри нечистот ще восени торік розлилися полем на кілька гектарів. Щойно на вулиці потепліло, як жителі навколишніх сіл почали скаржитися на нестерпний сморід.
Пан Василь живе на дачі поблизу затоплених місць. Ще взимку ходив до сільської ради скаржитись, адже болото щомісяця тільки наповнювалось. Кілька тижнів тому місцеві комунальники таки виявили порив і залатали його, але всі фекалії так і зостались на полі.

Нечистоти в Слободі. Знімок екрана з сюжету телеканалу «Інтер»
Та сморід — не єдина проблема. Ґрунтові води тут надто близько підходять до поверхні, і люди побоюються, щоб нечистоти не потрапили у їхні криниці та свердловини.
Хата пана Олександра приблизно за 50 метрів від забрудненої зони. Каже, покинув свій город, бо там стоїть вода.
Під час весняного водопілля саме на це поле заходить і вода з Кременчуцького водосховища. Цей дренажний канал напряму з’єднаний із Дніпром. Зараз води тут небагато, але найближчого місяця її рівень підніметься, і тоді водойма з’єднається із полем, залитим нечистотами.
А згодом, коли вода дренажного каналу і каналізаційних стоків перемішається, вже через цю трубу вона потече прямісінько у Кременчуцьке водосховище. Що саме опиниться у Дніпрі, екоінспектор Віталій Бойков вже точно знає. За результатами лабораторних досліджень, концентрація хімічних речовин у пробах ґрунту і води подекуди перевищена вчетверо.
— Виявлені перевищення показників амонію, фосфору і хлоридів. Це каналізація, тож будь-яке перевищення – це вже недопустимо, — каже екоінспектор.
Зараз екоінспекція намагається обрахувати площу забруднення та масштаби завданої довкіллю шкоди. Аварійна каналізаційна труба прокладена на території Червонослобідської громади, і саме сільська рада мала би відповідати за неї. Хоча в самій громаді запевняють, що до пориву навіть не підозрювали про її існування і хто нею користується.
Аби щось робити із безгосподарською мережею, треба поставити її на баланс.
— Труби, які входять в колектор, ніколи не перебували на балансі сільської ради. Вони нікому не належать, і ніхто їх нікуди не передавав. Щоб нам не порушувати закон і вирішити це питання, треба йти в суд і за мінімум 2-3 місяців визнати право власності, — запевняє сільський голова Червонослобідської громади Олександр Литвиненко.
Детальніше — в сюжеті «Інтера»:
Читайте «Нову Добу» та слідкуйте за нами:
Інстаграм
Телеграм
Вайбер
Фейсбук
Ще більше новин — на сайті.