Фінансова грамотність для черкащан — не тренд, а глобальна потреба

8 Квітня 2025, 12:11
0

Global Money Week — щорічна кампанія, у якій беруть участь понад 170 країн, що спрямована на підвищення обізнаності дітей і молоді в фінансових питаннях. Починаючи з 2012 року кампанія охопила 60 мільйонів людей зі 176 країн світу. До цієї просвітницької ініціативи долучилася й “Нова Доба”, опублікувавши низку тематичних публікацій, створених разом із кафедрою фінансів ЧДТУ.

За останні десять років фінансова грамотність визнана однією з ключових навичок ХХІ століття. Це вже не просто тренд — це глобальна потреба. Такої думки завідувачка кафедри фінансів ЧДТУ, докторка наук з державного управління, професорка, членкиня Ротарі-клубу “Cherkasy Synergy” Ірина Гончаренко.

— Фінансова грамотність — це базова навичка, яка впливає на якість життя кожної людини. Вона допомагає краще планувати бюджет, уникати боргів, робити заощадження, раціонально витрачати кошти та приймати обґрунтовані фінансові рішення. Особливо у періоди економічної нестабільності ці навички стають не просто бажаними, а життєво необхідними, — говорить Ірина Гончаренко.

Ірина Гончаренко

За словами професорки, сьогодні державні та недержавні організації з різних країн для обміну досвідом та розробки стратегій об’єднує також міжнародна мережа з фінансової освіти (OECP).

Серед лідерів фінансової грамотності — Фінляндія, Канада, Нідерланди, Нова Зеландія та Австралія.

— Там фінансова освіта починається зі школи. У цих країнах також дуже розвинуті онлайн-платформи для дорослих, які дозволяють вивчати фінанси у зручному форматі. Чи можливо досягти фінансової грамотності для всіх? Це амбітна мета, але цілком реальна. Все залежить від політичної волі, доступу до якісної освіти і готовності самих людей навчатися! — запевняє Ірина Гончаренко.

Нагадаємо, у межах Всесвітнього тижня грошей разом із викладачами кафедри фінансів ЧДТУ “Нова Доба” підготувала й уже опублікувала низку матеріалів про стосунки з грошима:

Низька фінансова грамотність та нерозуміння основних правил кібергігієни – головна причина фінансових втрат українців.

Про шахрайські схеми соціальної інженерії.

Фінансова безпека починається з уважного ставлення до власних даних.

Дотримуйтесь правил безпечного використання платіжних карток.

Фішинг: методи, ризики та способи захисту: частина 1 — про електронні листи, фейкові вебсайти, фішинг, і частина 2 — про приклади різних видів фішингу й те, як не стати жертвою.

Про вішинг: методи шахраїв, приклади та засоби захисту.

Як не стати грошовим мулом — про те, як свідомо чи несвідомо ми можемо сприяти відмиванню грошей: про загальну статистику й конкретні випадки.

Читайте «Нову Добу» та слідкуйте за нами:

Інстаграм 
Телеграм 
Вайбер 
Фейсбук 

Ще більше новин — на сайті.

guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x