У Черкасах з 1 вересня запрацює ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою
Концепцію Черкаського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Захисників України презентували у Черкаській міській раді 14 квітня.
Про це повідомляє кореспондент «Нової Доби».
Цей заклад — перший комунальний ліцей такого типу в Черкаській області, він має стати важливою платформою для формування патріотичного, фізично загартованого та свідомого молодого покоління.
Рішення про створення ліцею ухвалили з огляду на запити учнівської молоді, розповів під час презентації міський голова Анатолій Бондаренко. За його словами, департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради провів опитування учнів 7-9 класів щодо бажання вступу до ліцею. Участь в опитуванні взяли учні усіх 34 закладів загальної середньої освіти комунальної форми власності, а саме: 6151 учень 7-9 класів (72% від загальної кількості учнів 7-9 класів закладів загальної середньої освіти).
Ідеєю створення ліцею зацікавились 2157 учнів. Зараз до закладу готові вступити 402 учні.
Основними завданнями ліцею є:
— формування прагнення до оволодіння військовими знаннями, уміннями та навичками, відповідного рівня військово-прикладної фізичної підготовки;
— підготовка для подальшого вступу до вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти;
— формування у ліцеїстів усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законів України, захисту суверенітету і територіальної цілісності України;
— формування в ліцеїстів компетентностей, визначених відповідними державними стандартами, розвиток їхніх здібностей, наукового світогляду;
— виховання у ліцеїстів поваги до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливого ставлення до історико-культурного надбання України тощо.
— Ми сьогодні всі з розумінням ставимося до того, що наш ворог постійний. Тому ми маємо вибудувати таку систему національної безпеки, правоохоронних та військових структур, щоб все наше населення жило в безпеці. Для цього починати потрібно з вишколу, і робити потрібно вдвічі краще, ніж ворог, — розповів очільник Черкаської ОВА Ігор Табурець.
Зарахування до ліцею буде здійснюватися на конкурсній основі, зазначив Бондаренко:
— Адже в такому закладі мають навчатися учні, які мають лідерські якості, належний рівень знань із навчальних предметів, гарну фізичну підготовку та будуть вмотивованими до володіння військовими знаннями.
На навчання прийматимуть юнаків та дівчат із 13 років, тобто тих, хто навчається в 8-11 класах. Роботу закладу планують розпочати вже з 1 вересня цього року в одному з навчальних закладів міста.
Ліцей зможе використовувати навчально-матеріальну базу школи: спортивну залу, спортивні майданчики, спецкабінети, обладнання для вивчення предмету «Захист Украни», їдальню, медичний пункт тощо.
Заклад для початку матиме 5 класів:
— два восьмі
— два девʼяті
— один десятий клас.
У закладі планують навчати 150 осіб.
Ліцей працюватиме у режимі повного дня, а саме:
— у першій половині дня — шикування та уроки згідно з розкладом;
— у другій половині дня — заняття військово-прикладного характеру, спортивні змагання та секції, відвідування навчальних підрозділів, закладів вищої освіти, музеїв, підприємств, самопідготовка.
Для учасників освітнього процесу за рахунок засновника буде організоване харчування, спеціальний одяг.
У майбутньому планується створити сучасний ліцей на базі закладу дошкільної освіти Nº79. Цей проєкт передбачає повну реконструкцію існуючого закладу, оскільки будівля перебуває в аварійному стані.
Для реалізації задуму міська влада розраховує на державну підримку. За словами очільника Черкаської ОВА Ігоря Табурця, практично 90% спрямованих для реконструкції коштів надійдуть із держбюджету. Результат планують отримати вже за 2 роки.
У Черкаському ліцеї зможе навчатися 400 осіб, із них 80 — перебувати цілодобово.
Найближчим часом у місті буде оголошено конкурс на місце очільника ліцею. За словами Бондаренка, на цій посаді бачать військовослужбовця, який має досвід проходження військової служби на посадах офіцерського складу. А також із педагогічним чи науково-педагогічним стажем не менше 3 років. Начальник ліцею також формуватиме й кадровий склад закладу.
Підтримала реалізацію проєкту і заступниця міністра у справах ветеранів Юлія Кірілова:
— Військові ліцеї — це не лише про освіту, а й про формування громадянської свідомості, лідерських якостей у молодого покоління… Це також і про формування стратегії національної безпеки, адже якась частина цих дітей в майбутньому стане офіцерами і продовжить шлях своїх батьків. І для нас надзвичайно важливо в цьому всьому залучати до процесу ветеранів, бо це і про їхню реабілітацію, і про можливість передати свої навички майбутньому поколінню.