У Кам’янці відбулося відкрите тренування ветеранів війни
Днями в містечку Кам’янка на Черкащині відбулося відкрите тренування ветеранів російсько-української війни. Тут зібралися колишні військовики, котрі заснували громадську організацію «Холодний Яр. Сила нації» і з 2024 року беруть участь у змаганнях «Звитяга нескорених». Відтоді мотивація змагатися у ветеранів ще сильніша. Як тривають тренування — дізнавалися журналісти «Нової Доби».
Сьогодні у їхній спортзалі — чимало тренажерів. Але так було не завжди: до 2016 року це приміщення було закинутою територією заводу, згодом локацію перетворили на спортивний простір, сюди почали приходити військові та ветерани — не лише для фізичних навантажень, а й для спілкування та обміну досвідом. Потроху простір наповнюють спортивним обладнанням.
Керівник осередку ветеранів російсько-української війни «Холодний Яр. Сила нації» Сергій Галайда розповідає, що цей місцевий спортзал об’єднав чимало чоловіків, котрі повернулися з фронту. Сам Сергій був бійцем бригади «Лють», під час служби отримав поранення. Сьогодні чоловік уже пройшов відновлення, зараз служить у Головному управління розвідки, невдовзі його демобілізують.
— Хлопці-військові об’єдналися й почали займатися у цьому спортзалі. Узялися залучати бійців після поранень — і вже демобілізованих, і котрі на відновленні чи реабілітації. Професійне спортивне зростання почалося зі змагань у Каневі. Про Кубок дізналися випадково з новин у фейсбуці, вирішили й собі з хлопцями спробувати, — пригадує кам’янчанин.
Уже на змаганнях зрозуміли, що для якісної підготовки до Кубку «Звитяга нескорених» потрібні конкретні тренажери. Останнім сюди придбали аеробайк — саме такий потрібен для того, аби підготуватися до залікової вправи. За допомогою звернулися до спонсорів — «МХП-Урожай» та Фонду «МХП-Громаді», котрі сьогодні підтримують ветеранів ГО «Холодний Яр. Сила нації» в межах програми реінтеграції військовиків та ветеранів «МХП Поруч».
Сергій Галайда розповідає, що новий тренажер зібрали й випробували того ж дня, коли й отримали — так загорілися бажанням удосконалити свої вміння до нових змагань. Поряд із ним на тренуваннях — ветерани, котрі займаються спортом постійно й брали участь у змаганнях нескорених у Каневі та Львові.
Ветеран війни, учасник «Звитяги нескорених» у Каневі Роман Романенко живе з сім’єю в Кам’янці, весь час пропрацював у лавах національної поліції, а з початком повномасштабної війни долучився до бригади «Лють». На початку минулого літа, виконуючи бойове завдання під Торецьком, зазнав поранення й ось уже пів року користується протезом.
Спортом Роман займався й до поранення, і зараз мотивує себе, дивлячись на інших хлопців у спортзалі. Чоловік каже, що цей аеробайк — потужний функціональний тренажер, без якого успішно виступати на змаганнях команда не могла. Тренажер, каже, складний, бо на ньому треба фізично працювати.
— Мій улюблений снаряд — це гирі. Уже на протезі я брав участь в чемпіонаті України з гирьового спорту, але без обмеження як поранений. Я думаю, що комусь можу бути прикладом: хтось теж не ляже на ліжку, а до нас доєднається, — розповідає військовик.
Саме для того, аби підтримати військовослужбовців і ветеранів із пораненнями, восени торік кам’янчани створили громадську організацію «Холодний Яр. Сила нації». І сьогодні опікуються їхньою фізичною активністю, що заодно забезпечує й психологічне розвантаження.
— Для чого це все потрібно? Щоб підтримати ветеранів, котрі повертаються з фронту. Хтось закривається в собі, хтось упав духом і думає, що не зможе… Тому ми популяризуємо таку активність, бо наше фізичне відновлення тільки від нас залежить. Змагання добре мотивують: це ж не просто тобі прийти позайматися на тренажері, це відповідальність — узяти участь у Кубку, — каже голова ГО Сергій Галайда.
Зараз у спортивну залу бійці приходять разом зі своїми дітьми, котрі теж тут можуть потренуватися. Долучаються і дружини загиблих військовслужбовців.
Ветерана війни, колишнього бійця 30-ї ОМбр Юрія Ярему в лютому 2023 року через поранення звільнили з військової служби. Саме Сергій Галайда залучив його до спорту, при знайомстві вони з’ясували, що їхні діти ще і вчаться в одному класі. Юрія займатися спортом мотивують його син і дружина, а також хлопці, котрі тренуються тут.
Тепер Юрій Ярема — теж учасник «Звитяги нескорених». Уперше він поїхав із командою на Кубок до Канева, наприкінці лютого вже були змагання у Львові. Після тренувань, каже ветеран, почувається краще, ніж зазвичай.
Ветеран Сергій тренується у спортзалі від початку минулої зими. На російсько-українській війні чоловік отримав тяжке поранення голови й нині проходить реабілітацію. Як розповів його тренер, спершу Сергій виконував у цій залі лише дихальні вправи — нічого більше не міг робити, а зараз уже бере фізичні навантаження на тренажерах, що імітують ходьбу. Сам каже — навчається конектити голову з ногами, бо не слухаються.
— Потихеньку руку й ногу запускаю, відновлюються рухи. Відвідування тренажерної зали дає великий результат: стаєш упевненіше почуватися, справді хочеться жити й відновлюватися. Добре, що є куди приходити. Причому тут не тільки заняття, а й спілкування з хлопцями, тому менше думається про погане, більше позитиву, — ділиться Сергій.
За підтримку кам’янські військовики й ветерани дякують підприємству МХП, котре не просто поповнює спортзалу інвентарем, а постійно на зв’язку із ними: спілкуються, переймаються проблемами, запрошують на всілякі заходи.
Читайте «Нову Добу» та слідкуйте за нами:
Інстаграм
Телеграм
Вайбер
Фейсбук
Ще більше новин — на сайті.