У Черкаському онкоцентрі оформити інвалідність тепер можна онлайн
Черкаський клінічний онкологічний центр став одним із перших медзакладів регіону, де почали працювати команди, що оцінюють повсякденне функціонування пацієнтів — замість застарілої системи МСЕК.
Процедура максимально спрощена: лікар-куратор подає документи, експертна команда ухвалює рішення, а пацієнт отримує результат телефоном і поштою. Один із пацієнтів Сергій, житель Вінниці, якому менше року тому діагностували гострий лімфобластний лейкоз.
– Лікар усе підготував сам — я лише скинув сканкопії паспорта, ідентифікаційного коду, військового квитка. Це була заочна форма, я навіть не був присутній на рішенні. Увечері мені подзвонили, сказали, що маю другу групу на два роки, і побажали якнайшвидшого одужання. Документи надіслали поштою, — розповів пацієнт.
У Черкаському онкоцентрі впровадили чіткий алгоритм для підтримки пацієнтів на шляху до оформлення інвалідності. Завдяки цифровізації процеси стали значно простішими.
– Є дві складові процесу. Перша — це лікуючий лікар, який оцінює стан пацієнта і подає документи на визначення групи. Друга — це експертні команди, які розглядають справу. У нашому закладі працюють дві такі команди: онкологічна й гематологічна. Ми працюємо в гематологічній і вже винесли близько 140 рішень, — пояснив лікар-гематолог Анатолій Кравець.
Мета — не лише забезпечити зручність, а й дати змогу пацієнтам зосередитися на лікуванні, а не на бюрократичних клопотах.
– Ми подали документи онлайн у четвер — усе зробив лікар. Від мене нічого додаткового не вимагалося. Уже за тиждень мені зателефонували з організації, що займається визначенням груп, і повідомили, що мені призначено другу групу на два роки. Але я уточнила, що раніше вже мала групу, і надіслала підтвердження. За пів години мені перетелефонували ще раз — сказали, що групу дають безстроково. Це було дуже швидко, зручно і просто. Мені все дуже сподобалось, — поділилася пацієнтка Анна Цуньовська.
Черкащина стала однією з останніх областей, де відмовилися від радянської системи МСЕК. Тепер тут працює сучасний підхід, що ставить у центр уваги не папери, а людину.
У медзакладі наголошують, змінено не лише формат — змінено філософію. Оцінювання проводиться за міжнародними стандартами, фіксується в електронній системі, а пацієнт отримує підтримку на всіх етапах. Тепер головне — не папери, а людина.
Артем Іщенко