“Сорочка для захисника”: майстриня з Черкас шиє вишиванки під бронежилет
Черкаська майстриня Оксана Поступак разом із вишивальницями з інших областей заснувала проєкт “Сорочка для захисника”. На замовлення військовиків вони створюють вишиваний одяг-оберіг, що можна вдягати під бронежилет. Про це йдеться у сюжеті “Суспільне.Черкаси”.
У проєкті бере участь пів сотні майстринь з усієї України. Нині вишивальниці підготували партію з 21 виробу, які відправлять на передову до Дня вишиванки, що цьогоріч припадає на 15 травня.
Майстриня Ірина Райчук створила вишиванку для захисника з 118 бригади. Каже, вклала туди не лише майстерність, а й молитву.
— Бійці, які звертаються, вірять, що вишиванка спрацює як оберіг. Саме це і вкладається у виріб, саме такі думки. Це доволі кропітка праця, темна тканина тоненькі ниточки не так то просто воно й вишивається, — прокоментувала Ірина Райчук.
Вишивальниця Ольга Борисенко створює сорочку “на повернення” — вишиває одяг для полоненого військовослужбовця:
— Моя сорочка — саме для полоненого, тут широкий спектр кольорів, ниток і тканин. Я його повертаю думками. Я точно знаю, що він прийде, бо дуже багато думок про нього.
У центрі візерунку — вогонь і дерево життя. Пані Ольга розповіла, що ця схема старовинна, тож має особливу силу оберега, яка здатна захистити й підтримати на відстані.

Майстрині за роботою. Фото — “Суспільне.Черкаси”
Як пояснила організаторка проєкту Оксана Поступак, військові замовляють вишиванки особисто, а візерунок і кольори — це вже справа фантазії майстринь.
— У хлопців немає побажань по кольорах. На деяких є хрести, стріли. У 55 бригади «Запорізька Січ» є специфічний запит на сорочки — вони мають бути камуфляжні, щоб не демаскувати бійця, — говорить пані Оксана.
У кожну сорочку майстрині вшивають послання для захисника.
— Сорочка — це подяка жінок України для бійців, які зараз на лінії оборони, які нас захищають, які мають постійно відрядження туди. Хлопці так прив’язуються іноді до сорочок, що не знімають їх, поки не повернуться з бойового завдання. Ми це робимо безплатно. Збираємо кошти і на них купуємо тканину, — каже Оксана Поступак.
Цей проєкт діє вже три роки. За цей час вишивальниці зшили пів тисячі сорочок для військовиків різних підрозділів. Один із власників такого оберега — ветеран Сергій Каліга. Його сорочка уквітчана волошками, її створила вишивальниця із Тернополя.

Військовик Сергій Каліга, фрагмент із сюжету “Суспільне.Черкаси”
— Вишиванка для мене — це державний символ України, який морально і духовно мене захищав. Я її носив, тільки коли був на бойових завданнях. До неї ставився з обережністю, як до прапора зберігав. Ця вишиванка як броня, — розповів ветеран.
Читайте «Нову Добу» в соцмережах:
Ще більше новин — на сайті.