Після реконструкції запрацював столітній вітряк на Звенигородщині (ФОТО, ВІДЕО)
У селі Лебедин Звенигородського району запрацював відновлений вітряк, якому понад сто років. У вітряного млина були пошкоджені багато елементів та механізмів. Реконструкція тривала майже рік, пише видання «Шполяночка».

Вітряк у 2014 році, фото — «Шпола онлайн»
За відновлення вітряка взявся майстер та головний інженер ПРАТ «Лебединський насіннєвий завод» Олесь Демідов. Ремонтні роботи розпочали ще торік. За словами пана Демідова, працівники будівельної бригади насіннєвого заводу — Іван Таранець, Володимир Мислюк і Максим Білошицький — виконали складну роботу з відновлення механізмів млина.
«Багато було пошкоджених елементів, був тільки криловий вал, але ми повністю відновили механізми та шестерні. Довелось заново робити крила, купили жорна», — розповідає Олесь Іванович.

Вітряк у травні 2021 року, фото — landmarks.in.ua
Найближчим часом планують привести до ладу територію навколо вітряка.
«Тільки підсипали насип, а тепер ще треба покрити родючим ґрунтом, щоб можна було посадити якісь рослини чи посіяти газонну траву — так би мовити, окультурити територію», — пояснив пан Олесь.
Зараз вітряний млин повністю функціює. Як повідомив майстер Демідов, чекають вітру, щоб можна було спробувати змолоти.

Вітряк влітку 2024 року, фото — із сайту Шполянської міської громади
За словами пана Олеся, вітряк є символом хліборобського краю.
«Вітряк відновили не для промислового використання, а як культурно-історичний об’єкт. Хочеться показати сам процес помолу зерна, які були раніше механізми», — каже інженер.

Вітряк узимку 2024 року, фото — Черкаський обласний центр національно-патріотичного виховання
На думку Олеся Демідова, в Україні має бути якнайбільше таких пам’яток, адже це — історія та частина краєвиду кожного українського села.
Як працює вітряний млин — у відео показали шполянські журналісти:
Читайте «Нову Добу» в соцмережах:
Ще більше новин — на сайті.