Чотири форми влаштування дітей-сиріт: як піклуються про дітей у Черкаській області

19 Травня 2025, 15:56
0

На сьогодні в Черкаській області 2070 дітей мають статус сиріт або позбавлених батьківського піклування. Про це під час брифінгу повідомила Оксана Покатілова, начальниця Служби у справах дітей області. Вона розповіла про чотири основні форми сімейного виховання, які застосовують, аби діти не потрапляли до інтернатів, а росли в умовах, наближених до родинних.

Опіка і піклування

Це найпоширеніша форма виховання в області – саме під опікою та піклуванням перебувають 66% дітей із відповідним статусом. Зазвичай діти залишаються у розширеній родині: із бабусями, дідусями, тітками, дядьками чи хрещеними.

– Ця форма дозволяє зберегти для дитини звичне середовище та рідних людей, – зазначила Покатілова. – Але важливо, щоб опікуни були здатні створити належні умови для розвитку.

Прийомні сім’ї та будинки сімейного типу

У Черкаській області функціонує 117 прийомних сімей, у яких виховуються 203 дитини. Ще 374 дитини живуть у 60 дитячих будинках сімейного типу (ДБСТ). Такі форми дозволяють влаштувати до сім’ї кількох дітей одночасно, навіть якщо вони не є родичами.

Із початку 2025 року до прийомних родин і ДБСТ влаштовано 25 дітей.

Усиновлення

Це найстабільніша і найкраща форма влаштування дитини, бо передбачає створення повноцінної родини з юридичним визнанням батьківства. В області наразі понад 700 дітей живуть у нових родинах завдяки усиновленню.

Патронат

Це тимчасова форма догляду, яка дозволяє розмістити дитину в безпечне середовище, поки її біологічна сім’я долає складні життєві обставини. Термін перебування в патронатній родині — зазвичай до трьох місяців, максимум пів року.

У 24 територіальних громадах області діють 27 патронатних родин. Ще 5 — перебувають на етапі створення.

 

Катерина Супрун

guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x