«Дніпровські хвилі»: у Каневі відбувся фестиваль творчості людей з інвалідністю

20 Травня 2025, 14:45
0

У Каневі 16 і 17 травня вчотирнадцяте відбувся фестиваль творчості людей з інвалідністю «Дніпровські хвилі». Про це інформують на фейсбук-сторінці Канівської міської ради.

Цього разу з’їхалися понад 100 учасників — майже з усієї Черкащини (Умань, Чорнобай, Корсунь-Шевченківський, Сміла, Звенигородка, Черкаси, Канів), з Полтавської області (Пирятин, Лубни, Семенівка) і з Балти, що на Одещині.

На думку організаторів, попри значно більшу увагу держави сьогодні до питань безбар’єрності та проблем маломобільних людей таких заходів в Україні ще небагато.

— Вперше відвідала подібний фестиваль – «Зорі надії» на Одещині, у місті Балта. І так загорілася ним, що уже через рік такий фестиваль був у нас, у Каневі. Зараз такі заходи проходять ще в Умані, в Чернівцях. У Каневі ж ми збираємося вже 14 раз, — розповіла головна організаторка заходу, голова ГО «Канівська організація осіб з інвалідністю «Відродження», представниця Урядового уповноваженого зі справ людей з інвалідністю в Черкаській області Наталія Капустян. — Востаннє наш фестиваль проходив у 2021 році. Тоді почався ковід, потім повномасштабне вторгнення… Увесь цей час до мене телефонували і запитували «Коли? Коли?». Ви не уявляєте, як таким людям бракує простих зустрічей і спілкування. Тож сьогодні ми повертаємо фестиваль «Дніпровські хвилі» і у нас з’явилася нова місія – збір коштів на підтримку ЗСУ.

За словами Наталії Капустян, учасники мають різні види інвалідності – це хвороби опорно-рухового апарату, аутизм, втрата зору тощо.

— Але ці люди не з обмеженими можливостями, навпаки, — з необмеженими можливостями, — наголосила Наталія Капустян.

І в цьому вони переконали всіх. Так, у фоє міського будинку культури було представлено розмаїття різних творчих робіт людей з інвалідністю — це й малюнки, вишиті картини та рушники, ляльки-мотанки, плетені вироби, картини бісером тощо. Серед них були картини, які художниця виконує тримаючи пензлик зубами. Також окремо була представлена виставка малюнків, виконаних дітьми з аутизмом тощо.

На сцену міського будинку культури виходили справжні артисти – у сценічних костюмах, з зачісками та демонстрували свої таланти та години наполегливих репетицій. Вони співали пісень (в тому числі жестовою мовою), декламували вірші та гуморески, грали на музичних інструментах і танцювали. А коли твоя душа танцює, то цьому не стане на заваді навіть крісло колісне.

За роки існування у фестивалю з’явилося багато друзів та прихильників. Сьогодні вони прийшли привітати учасників та організаторів цього заходу. Долучилася до вітальних слів і секретар Канівської міської ради Оксана П’яткова.

— Сьогодні для нашої громади особливий день. Ми відкриваємо фестиваль, присвячений людям, які щодня демонструють свою силу, витримку і жагу до життя. Цей захід – це простір підтримки, натхнення і гідності, — наголосила Оксана П’яткова. — Я уявляю, скільки стоїть великої роботи за тим, щоб таке свято сьогодні для нас відбулося, тож дякую всім організаторам, спонсорам, волонтерам, і, звісно, учасникам та їх батькам, педагогам і фахівцям.

«Дніпровські хвилі» об’єднали людей різного віку – найменшому учаснику виповнилося лише 8 років, а найстаршій учасниці — 70. Так, одна з учасниць – Тамара, яка виконувала пісню жестовою мовою, приїжджала на канівський фестиваль ще дитиною, а сьогодні вона тут разом зі своїми доньками. Учасник Юрій приїжджав заспівати на «Дніпровських хвилях» 14 років поспіль. Сьогодні з ним дарувала присутнім свої пісні і його донька Ольга.

А от Віталій на такому заході вперше і не приховує свого захвату.

— Вражає масштаб та скільки людей приїхало чи не з усієї України. Хоча, з власного досвіду знаю, як нам це зробити непросто, — зазначає чоловік.

Віталій проживає в Черкасах. Йому 35 років. Попри інвалідність з дитинства та пересування на кріслі колісному, він живе повноцінним життям – отримав юридичну освіту, працює головою правління ОСББ, займається громадською діяльністю.

Зараз у зв’язку з війною багато захисників, на жаль, отримують тяжкі поранення, в тому числі, втрачають кінцівки та отримують інвалідності.

— Тому такі заходи сьогодні надважливі, бо це насамперед знайомства та нові контакти, це живе спілкування з людьми з таким же досвідом, що допоможе вирішити як побутові проблеми, так і отримати звичайну людську підтримку, — наголосив Віталій.

Читайте «Нову Добу» в соцмережах:

Інстаграм 
Телеграм 
Фейсбук 

Ще більше новин — на сайті.

guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x