Черкаські лікарі прооперували немовля, котре народилося із внутрішніми органами назовні
У Черкасах хірурги врятували життя немовляті, яке народилося з гастрошизисом — вродженою патологією, при якій через щілину з живота випадають петлі кишківника чи інші органи. Дівчинку прооперувала команда лікарів дитячої обласної лікарні, про це йдеться в сюжеті “Суспільного”.
Завідувач хірургічного відділення лікарні Анатолій Шкляр розповів, що дитина з вагою 1800 грамів народилася без передньої стінки живота — весь кишківник був зовні. Немовля прооперували в першу добу після народження.
Як повідомила лікарка-неонатолог Олена Тимошенко, дитина проходила довгий післяопераційний період до стабілізації стану близько місяця.
— Зі шкіри ми викроїли шматки і закрили кишечник для того, щоб потім, у віці одного року, здійснити радикальне оперативне лікування, закрити вентральну грижу, — розповідає завідувач відділення.
За словами директора дитячої обласної лікарні Миколи Кондрацького, останнім часом кількість новонароджених зменшується, проте в немовлят все одно спостерігають багато патологій.
— Складністю є вроджені вади: відсутність стравохводу, кишківника, прямої кишки, нирок, легень. Ми сформували команду з головних хірургів — керівництво дуже досвідчене.
Директор медичного закладу зазначає, що команда лікарів, котрі рятують дітей у таких складних випадках, переймала досвід у фахівців українських клінік, і за кордоном. Тож знання й уміння тепер застосовують у Черкасах.
Більше дивіться в сюжеті “Суспільного”:
Нагадаємо, раніше ми писали про те, як черкащани готуються до народження дитини під час війни.
Також ми розповідали, як на Черкащині стають батьками в умовах війни.
Читайте «Нову Добу» в соцмережах:
Ще більше новин — на сайті.