Озимі зимують вдало, вологи навесні вистачить, − гідрометцентр

Дата: 23-02-2018, 15:43

Озимі зимують вдало, вологи навесні вистачить, − гідрометцентр
Попри велику кількість слаборозвинених посівів озимини на час припинення вегетації, зимова погода небезпеки їм не представляла.
У період найбільш холодної погоди у 3-й декаді січня, коли морози досягали -18−-25°, завдяки надійному сніговому покриву висотою 5−45 см, загрози для вимерзання не було – мінімальна температура ґрунту на глибині вузла кущіння нижче 2−5° морозу не опускалась. Про це «Нова Доба» дізналася в Черкаському обласному гідрометцентрі.

За даними наших районних агрометеорологів, які проводять на тестових полях в області, наразі озимі культури в стані спокою, похолодання відбувається поступово, тому морози до 25°, що очікуються 26−27 лютого, можуть зашкодити хіба що посівам озимого ріпаку.
Водночас, з досвіду попередніх років можна констатувати, що вимерзання посівів в лютому вкрай малоймовірно. За прогнозом, на початок активної вегетації в середньому по області на площі близько 5 % озимі зернові культури вийдуть із зими у незадовільному стані, що в рамках природного фону.

Одночасно, тепла з надмірною кількістю опадів зима була надзвичайно сприятливою для формування запасів вологи. Так, опадів вже випало в 1,3−2 рази більше норми. А тепла погода, слабко промерзлий або талий ґрунт сприяли доброму поглинанню тало-дощових вод.
Тому на початок весни вологозапаси ґрунту на більшості площ очікуються одними із найбільших за останні 30 років та їх кількості буде достатньо для розвитку i росту сільгоспкультур культур у весняний період вегетації. Лише на Чигиринщині, де дефіцит опадів попереднього року не перекрився і становить 30 % до норми, вологи буде в межах звичайних значень. Аграріям варто приділяти значну увагу агротехнічним заходам спрямованим на закриття i збереження ґрунтової вологи.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода