Погодна ситуація загрожує підтопленням дворам і житловим будинкам

Дата: 14-03-2018, 11:57

Погодна ситуація загрожує підтопленням дворам і житловим будинкам
У зв’язку з весняним потеплінням, а також істотних опадів у вигляді снігу з дощем, на Черкащині виникла загроза підтоплень будівель та автодоріг. Так, від початку тижня фахівці ДСНС здійснили вже 7 виїздів для ліквідації підтоплень та відкачування талих вод, які загрожували житловим будинкам. З кожним днем кількість таких випадків зростає. Лише за останню добу 13 березня до рятувальників по допомогу у боротьбі із «великою» водою звернулись 5 разів. Про це «Нова Доба» дізналася від прес-служби Управління ДСНС у Черкаській області.

Погодна ситуація загрожує підтопленням дворам і житловим будинкам У Чорнобаївському районі рятувальні підрозділи відкачували воду у селах Малі Канівці та Лукашівка. Силами особового складу 6-ї Державної пожежно-рятувальної частини з території приватних домоволодінь за допомогою пожежного автомобіля та мотопомпи було відкачано 627 кубічних метрів води.

У селі Степанки Черкаського району на вулиці Лесі Українки виникла загроза підтоплення одразу 15 приватних домоволодінь. Фахівці Черкаського міськрайонного відділу, встановивши 4 мотопомпи, відкачали з небезпечного місця 1890 кубометрів талих вод. Для попередження подальшого підтоплення домоволодінь на цій території рятувальники спорудили штучну греблю.

Також для захисту житлових будинків від талих вод рятувальники спорудили піщану дамбу і в селі Рацево Чигиринського району. Водночас, рятуючи від підтоплення 20 домоволодінь, співробітники ДСНС за допомогою пожежного автомобіля та двох мотопомп відкачали 2400 кубометрів води, яка загрожувала 20 приватним домоволодінням.

У Каневі рятувальники 10-ї Державної пожежно-рятувальної частини за допомогою спеціальної техніки та мотопомпи відкачали з проїзної частини вулиці Шевченка 60 кубометрів талої води, що дозволило відновити транспортне сполучення у напрямку сіл Пекарі та Хмільна.

У зв’язку із небезпекою підтоплень в населених пунктах області Управління ДСНС України у Черкаській області звертається до громадян та представників усіх органів влади. Як свідчить досвід, сезонний підйом води та підтоплення виникають у першу чергу там, де внаслідок людської діяльності були пошкоджені захисні дамби, захаращені або перекриті дренажні канави, спеціальні меліоративні рівчаки, стокова каналізація, труби для водовідведення.

Враховуючи існуючі загрози пов’язані із підтопленням житлових будинків та транспортних мереж, рятувальники закликають усі відповідальні служби та громадян провести у зонах відповідальності, а також власних домоволодіннях заходи, спрямовані на відновлення, укріплення або розчищення усіх інженерно-меліоративних об’єктів. Зараз можна створити необхідні умови для спокійного пропуску та відведення талих вод.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода