У Черкаському міському пологовому будинку відбувся виїзний забір крові: як це було

23 Листопада 2025, 11:21
0

У Черкасах провели чергову акцію забору донорської крові — цього разу мобільна бригада Черкаської обласної станції переливання крові завітала до міського пологового будинку «Центр матері та дитини». Для закладу це не просто формальна участь, а свідомий внесок у підтримку донорського руху в час, коли кров потрібна особливо гостро.

Донорська кров

 

Директор пологового будинку Дмитро Вітренко пояснює, що ініціатива провести виїзний забір крові виникла як відповідь на звернення станції переливання та бажання закладу підтримати донорський рух:

— Ми вирішили підтримати ініціативу, яку сьогодні проводить Обласна станція переливання крові. У нас є певний резерв працівників і пацієнтів, чиї родичі можуть долучитися до донорства. Ми оцінили свої можливості і запропонували директорові Станції провести таку акцію. Дякую всім, хто долучився.

Дмитро Вітренко

Попри відносно невеликі масштаби закладу, тут змогли організувати і простір, і команду. Пан Вітренко пояснює, що участь у таких ініціативах не потребує надскладних ресурсів.

— Тут важливі два нюанси: перше — це бажання, друге — реальні можливості. Наш заклад відносно невеликий, якщо порівнювати з іншими лікувальними установами, але такий внесок у донорство, як на мене, дуже важливий, — каже Дмитро Васильович.

Своєю кров’ю поділилися і самі медики, і чоловіки тих вагітних, котрі перебувають на спостереженні в закладі. 

Дмитро Вітренко пригадує, що раніше  хоча б одна донорська участь партнерів вагітних жінок була нормою для Черкаського міського пологового будинку. Та зараз такої можливості немає — через війну більшість чоловіків на фронті. 

Участь у заборі крові була суто добровільною. Заклад лише проінформував колектив і пацієнтів про можливість долучитися. При цьому Дмитро Вітренко наголошує: такі справи треба робити помітнішими, аби залучати до донорства більше людей.

— Насамперед прошу саме медичних працівників: долучайтеся до таких акцій із забору крові, ставайте донорами, бо хто, як не ви, знаєте, наскільки цінна ця кров… Ні за які гроші препарати крові ми не купимо. Вони в аптеці не продаються, — зауважив Дмитро Васильович.

У пологовому будинку вже планують продовжити участь у таких акціях, щойно мине час, необхідний для відновлення донорів.

Виїзний забір крові став прикладом того, як навіть невеликий медзаклад може зробити значущий внесок у спільну справу. Адже кожна краплина крові — це шанс на життя для когось, хто цього потребує просто зараз.

рекламний матеріал

Читайте «Нову Добу» в соцмережах:

Інстаграм 
Телеграм 
Фейсбук 

Ще більше новин — на сайті.

guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x