До 100-річчя створення театрального колективу аматорів у Худяках влаштували гумористичну репетицію

Дата: 28-03-2018, 19:31

До 100-річчя створення театрального колективу аматорів у Худяках влаштували гумористичну репетицію
Минулої суботи в місцевому будинку культури вперше зібралися театрали з населених пунктів Черкаського району, аби дати старт районному культурно-мистецькому святу «Театральна завіса». По завершенню вирішили, що такий захід стане традиційним. Про це «Нова Доба» дізналася в Департаменті культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської обласної державної адміністрації.

Поштовхом для цьогорічного зібрання театральних колективів району став Всесвітнього день театру, а також підготовка до відзначення сторіччя від дня заснування народного аматорського театру с. Худяки, який місцеві аматори сцени святкуватимуть у листопаді. Своїх колег приїхали підтримати театрали віком від 10 до 50+ років із шести сіл. Зокрема, «Натхнення» з Лесьок, «Оберіг» з Чорнявки, «Родина» з Шелепух, «Спалах» з Думанець, дует «Камеді-бойз» з Мошен, «Всі свої» із Свидівка.

100 років з дня заснування театру – це дійсно вагома дата. Колектив за ці роки показав понад 200 постановок, є постійним учасником театральних обласних оглядів, різноманітних концертних програм, неодноразово нагороджувався почесними відзнаками, зустрічав гостей з Франції, Америки, Німеччини, Польщі. Нині в худяківській театральній родині налічується 39 учасників дорослого складу та 52 - колективу супутника, - зауважує керівник народного аматорського Худяківського театру Валентина Кошелко.

Театрали району зробили акцент на гумористичних постановках. Презентували уривки із «Сватання на Гончарівці», «По Мюллеру», а також «Сільські замальовки» та «гумористичний віночок» та ін. Господарі сцени представили постановку «Жив був пес». У районному організаційно-методичному центрі народної творчості відзначають, що всі колективи підготувалися на високому рівні. Саме це й спонукало їх зробити мистецьке свято традиційним. Цьогоріч всі театральні колективи отримали подяки відділу культури за популяризацію театрального мистецтва та участь в районному святі «Театральна завіса» з нагоди Всесвітнього дня театру.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода