Найхолодніший січень за 15 років: на Черкащині — аномальний мороз, але попереду — відлига
Цьогорічний січень виявився найхолоднішим із 2010 року. Відхилення середньомісячної температури від норми становить 4–5º. Це відбулося завдяки тривалому 10-денному періоду сильних морозів. Однак абсолютний мінімум не був занадто низьким, і лише однієї ночі досягав -20º.
У лютому, звичайно, перша половина місяця майже не відрізняється від зимових характеристик січня. В другій половині – можливий початок перебудови на ранньо-весняні процеси.
Поточний тиждень на Черкащині розпочинається з аномальних холодів. Наступна ніч – 18–23° морозу, а вночі 3 лютого -21–-26°. Відхилення середньодобової температури від норми цього часу може досягати 12–14º.
Причина такого аномального холоду – у тилову частину циклону, який уже перетнув східні кордони України і межує із східною периферією Скандинавського антициклону, хлинули потоки холодного повітря із північного сходу.
Полярне вторгнення відбувається із півночі або північного заходу з морів, не вкритих льодовою кригою, тому відрізняється менш суворими характеристиками.
У денні години завдяки сонцю температура підвищиться до 12–17º морозу.
Із середини тижня активізується Атлантика, яка почне відтісняти холодний антициклон на схід. Погода на Черкащині зміниться на хмарну з невеликими опадами. Морози послабляться до 6–11º впродовж доби.
За попередніми розрахунками, наприкінці тижня, з утворенням південного циклону, можна розраховувати на відлигу до 0..+5º та суттєві опади у вигляді мокрого снігу й дощу.
За інформацією Черкаського обласного гідрометцентру
Читайте «Нову Добу» та слідкуйте за нами:
Інстаграм
Телеграм
Фейсбук
Ще більше новин — на сайті https://novadoba.com.ua/