Апеляційний суд залишив у силі 15 років ув’язнення диверсантові зі Сміли

5 Лютого 2026, 20:00
0

Апеляційний суд підтвердив вирок чоловіку, який підпалив залізничний об’єкт та заклав вибухівку у Смілі. Про це повідомили в Черкаській обласній прокуратурі.

Прокурори Черкаської обласної прокуратури відстояли в суді апеляційної інстанції законність вироку та довели обґрунтованість вини 25-річного жителя міста Сміла Черкаської області, засудженого за вчинення диверсії, а також за незаконне виготовлення, носіння та зберігання вибухової речовини — всупереч доводам апеляційної скарги сторони захисту.

Як встановлено судом, на початку січня 2025 року зловмисник підпалив об’єкт критичної інфраструктури «Укрзалізниці» на території Черкащини. У такий спосіб він виконував завдання представника спецслужб російської федерації, отримане через інтернет-месенджер Telegram, з метою ослаблення логістики держави в умовах воєнного стану.

Свої дії фігурант фіксував на відео та надсилав російським координаторам як підтвердження виконаного «завдання».

Через декілька тижнів чоловік реалізував наступну вказівку ворога — у домашніх умовах самостійно виготовив вибухову речовину та заклав її під бетонним мостом у місті Сміла. Загальна вага вибухівки становила близько 4 кілограмів і була призначена для подальшого підриву. Після цього зловмисника затримали правоохоронці. За виконання диверсійних дій агент рф встиг отримати 18 тисяч гривень.

3 листопада 2025 року місцевого жителя засудили за ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 113, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 263, ч. 2 ст. 263-1 КК України та призначили покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Читайте «Нову Добу» на інших ресурсах:

Інстаграм 
Телеграм 
Фейсбук 

Ще більше новин — на сайті.

guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x