На Черкащині стартує пероральна імунізація диких тварин від сказу
На території Черкаської області незабаром розпочнеться весняна кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин. Про це інформують у Держпродспоживслужбі.
У зв’язку з дією воєнного стану імунізацію здійснюватимуть виключно методом наземного розповсюдження принад із вакциною. До виконання робіт залучатимуть спеціально сформовані бригади – фахівців державних ветеринарних лікарень, представників органів місцевого самоврядування, мисливських та лісових господарств області.
Вакцинні принади розповсюджуватимуть поза межами населених пунктів – на територіях лісових масивів та сільськогосподарських угідь. Загалом планується використати близько 370 тис. доз вакцини на площі орієнтовно 14 800 км². Тривалість кампанії залежатиме від погодних умов та темпів охоплення території. Точні дати обіцяють повідомити згодом.

Вакцинна принада має вигляд коричневого брикета масою близько 30 грамів. Зовнішній шар виготовлений із м’ясо-кісткового борошна, що має привабливий для диких тварин запах. Усередині міститься капсула з антигеном вірусу сказу. Після споживання імунітет формується приблизно через 21 день і зберігається щонайменше один рік. Вакцина є безпечною для свійських тварин та довкілля.
Такі заходи потрібні для того, аби контролювати в регіоні захворюваність на сказ серед тварин. Це особливо небезпечне інфекційне захворювання, що уражає центральну нервову систему тварин і людини.
Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області звертається до жителів та гостей регіону з проханням дотримуватися правил безпеки: не брати принади руками, не пошкоджувати, не забирати додому й не переносити їх, а також обов’язково пояснити дітям, що торкатися таких брикетів заборонено.
Читайте «Нову Добу» на інших ресурсах:
Ще більше новин — на сайті.