На водогонах Черкащини виявили кишкову паличку й інші відхилення в якості питної води
У межах щоденного моніторингу якості та безпечності питної води фахівці Черкаського обласного центру контролю і профілактики хвороб з 18 до 22 травня із джерел та мереж централізованого водопостачання відібрали й дослідили 156 проб питної води за мікробіологічними показниками, 161 – за санітарно-хімічними.
Відхилення від гігієнічних вимог за мікробіологічними показниками виявили у двох пробах з водогонів КП «Комунальник» міста Шпола (загальні коліформи, кишкова паличка, ентерококи) та КП «Старе» села Старосілля Мліївської громади (загальні коліформи).
За санітарно-хімічними показниками відхилення від гігієнічних вимог виявили у 11 пробах з водогонів КП «Старе» села Старосілля Мліївської громади (загальна жорсткість), села Косарі Кам’янської громади (амоній), ОК «Чмижина» міста Кам’янка (фтор), села Скориківка Новодмитрівської громади (забарвленість), сіл Красенівка (амоній, залізо), Лукашівка Чорнобаївської громади (інтенсивність запаху, каламутність, залізо), Великі Канівці (інтенсивність запаху, забарвленість, залізо) Хрестителеве (амоній, залізо), Мала Бурімка (залізо), й Велика Бурімка (залізо) Чорнобаївської громади, селища Чорнобай (амоній, залізо).
Про результати досліджень поінформували Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області, голів зазначених територіальних громад, направлені відповідні пропозиції керівникам водогонів щодо проведення необхідних профілактичних заходів.
Як зазначають у ЦКПХ, будь-яких ускладнень санітарно-епідемічної ситуації, спалахів інфекційних захворювань, пов’язаних із питною водою та питним водопостачанням на території області не зареєстровано.
Читайте «Нову Добу» на інших ресурсах:
Ще більше новин — на сайті.