На Черкащині школярі вирощують кристали, щоб позмагатися в конкурсі
На Черкащині підбили підсумки обласного етапу конкурсу «Кристали», що традиційно об’єднує обдаровану молодь середньої і старшої вікових категорій, зацікавлену у природничих науках, експериментальній діяльності та дослідницькій роботі.
За інформацією Управління освіти і науки Черкаської ОВА, на конкурс загалом надійшло 34 роботи.
Для учасників середньої вікової категорії (6–12 років) конкурс передбачав виконання практичного завдання – вирощування кристалів відповідно до наданих інструкцій під наглядом дорослих. Учасники подають на розгляд журі фото або відеоматеріали, що демонструють процес вирощування, а також кінцевий результат. Обов’язковими є фіксація розмірів кристалу (за допомогою лінійки), визначення маси (фото на вагах), належне оформлення матеріалів із зазначенням усіх необхідних даних учасника.
Як зазначають в Управлінні, такий формат для молодшої вікової категорії є важливою складовою формування інтересу до навчання, розвитку критичного мислення та сприяє розвитку експериментальних навичок, спостережливості та підтримки дитячої ініціативи.
Для старшої вікової категорії (13–18 років) участь у конкурсі передбачала підготовку тез наукових досліджень на тему «Кристали і штучний інтелект». Учасники мають продемонструвати уміння аналізувати наукову інформацію, здатність формулювати власні висновки, навички дослідницької та аналітичної роботи й дотримання встановлених вимог до оформлення тез.
Матеріали учасників обох вікових категорій подаються як на обласний, так і на всеукраїнський етап конкурсу у визначені терміни.
Найкращі роботи відзначать на обласному рівні дипломами й заохоченнями.
На думку управлінців, проведення конкурсу «Кристали» є важливою складовою розвитку наукового потенціалу учнівської молоді Черкащини, сприяє популяризації природничих наук та формуванню дослідницьких компетентностей.
Читайте «Нову Добу» на інших ресурсах:
Ще більше новин — на сайті.