Висаджуємо саджанці плодових дерев

Висаджуємо саджанці плодових дерев

Весна – найкращий період року для висаджування не лише городніх рослин і кущів, а й плодових дерев. Саджанці майбутньої окраси саду потребують багато уваги і знань від садівника.

Засадити ділянку можна різними за віком саджанцями. Але, звичайно, краще садити однолітки. Дерева більш старшого віку гірше приживаються. Для посадки саду потрібно брати тільки якісні саджанці з розвиненим корінням, без ушкоджень штамба та гілок.

Не потрібно висаджувати дерева з мороженим корінням. Перевірити ступінь промерзання можна надрізавши кістякове коріння. Якщо половина зрізу темно-коричневого кольору, то такий саджанець не варто висаджувати. До посадки деревця потрібно прикопати в землю. Також можна зберегти саджанці на балконі або в підвалі, загорнувши в поліетилен, змочивши коріння мокрою тирсою або торфом.

Садять деревця навесні після підсихання ґрунту. Ямки для посадки потрібно викопувати глибиною приблизно 60 см і діаметром 100 см. Якщо ґрунт занадто щільний, можна копати менше. Коли викопуєте ямку, родючий шар ґрунту відкладаєте в один бік, більш глинистий – в інший. Родючим шаром потрібно прикопати коріння саджанця. Коріння обов’язково розправити, а землю притоптати.

Обійтися без підживлення в перші 3 роки допоможе 15–20 кг перегною, внесеного з верхнім шаром ґрунту у посадкову ямку. Саджанці вишні, груші і яблуні приживаються як восени, так і навесні. Ягідні культури, абрикоси й персики краще висаджувати навесні. Черешню садять навесні в перші дні польових робіт. У перший рік бруньки із цвітом потрібно видаляти.

Приблизно за добу до посадки саджанці потрібно опустити у воду, а при посадці занурити в землю, щоб коріння не підсохло.

На ділянках, де часто буває сильний вітер, саджанці потрібно підв’язувати до кілочків.

Висадивши саджанець, підріжте крону, відповідно до кореневої системи. Якщо цього не робити, деревцю буде важко приживатися й рости. Кожну гілочку крони обрізають із таким розрахунком, щоб нижня гілка завжди була трохи довше верхньої. Далі молоді деревця можна не обрізати. Для формування крони потрібно вчасно прищипувати непотрібні пагони або підв’язувати їх. Саджанці завжди підрізають навесні.

Після посадки потрібно гарненько полити саджанці 3–4 відрами води. Фруктові дерева дуже потребують поливу під час розпускання бруньок і після того, як відквітують, при рості нових пагонів і набряканні квіткових бутонів. Сильний полив у серпні може мати поганий вплив на вегетацію й на визрівання деревини.

Потребу саджанців у добривах можна визначити вивченням хімічного складу ґрунту або зі спостережень за ростом і плідністю рослин. Якщо молоді деревця щорічно дають приріст на 50–60 см, а плодоносні 25–35 см, то вважають, що живлення ґрунту є цілком достатнім.

Запобігти опікам дерев від різкої зміни температур у нічний час можна побілкою або обв’язкою основи кістякових гілок термостійкими матеріалами (солома, толь, тканина тощо).

Потрібно пам’ятати про те, що чим молодше саджанець, чим швидше він росте до щеплення, тим швидше буде відновлюватися крона!

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x