Черкаські спортсмени здобули призові місця на Всесвітній Гімназіаді

Збірна України вперше в історії перемогла на Всесвітній літній Гімназіаді, яка завершилася у Марокко. «Нова Доба» про це дізналася із сайту «Чемпіон».

Змагання XVII Всесвітньої літньої Гімназіади проходили у марокканському Марракеші з 2-го по 9 травня під егідою Міжнародної федерації шкільного спорту (ISF).

У складі збірних команд України Черкащину представляли: Дзюбейло Максим, Кофан Максим (бокс), Чепурний Назар (гімнастика спортивна), Надюк Ірина (тренер з гімнастики спортивної), Прудіус Іван (дзюдо), Прудіус Олександр (тренер з дзюдо).

Іван Прудіус
(вагова категорія до 60 кілограм) здобув бронзову нагороду у змаганнях з дзюдо.

Максим Дзюбейло
завоював бронзу з боксу у ваговій категорії 63 кг, Кофан Максим у ваговій категорії 70 кг здобув „срібло“.

Назар Чепурний
у вправі на кільцях зі спортивної гімнастики здобув 3 місце, у вправах на поперечині завоював „золото“, а у підсумку в особистій першості став другим.

Після 10-річної перерви Україна повернулася до участі у цих мультикомплексних змаганнях. Цього року нагороди розігрувалися у 18 видах спорту, 6 з яких уперше включені до програми ігор – бокс, велоспорт, гольф, петанк, серфінг і тхеквондо. Українська команда в загальному заліку здобула абсолютну першість – вітчизняні спортсмени завоювали 112 нагород, серед них – 39 золотих, 39 срібних та 34 бронзових медалей. У Марокко нашу країну представляли 122 школяра-спортсмена віком від 14 до 17 років. Вони представляли 22 області України.

Юні українці боролися у 17 видах спорту. Зокрема, це стрільба з луку, легка атлетика, бокс, шахи, велоспорт, фехтування, художня гімнастика, спортивна гімнастика, спортивна аеробіка, дзюдо, карате, петанк, плавання, тхеквондо, теніс, вільна боротьба, греко-римська боротьба. У складі української команди були переможці й переможниці чемпіонатів світу та Європи, чемпіони України, а також переможці І Гімназіади України.