«Радіаційна обстановка на Черкащині в межах норми» - Постригань

Дата: 7-06-2018, 12:00

«Радіаційна обстановка на Черкащині в межах норми» - Постригань
Впродовж травня 2018 року радіаційна обстановка на території Черкаської області була стабільною. Про це свідчать результати щоденних вимірювань потужності експозиційної дози гамма-випромінювання, далі по тексту гамма – фон, метеостанціями області.

За повідомленням начальника Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталія Постриганя, останніми роками гамма – фон формується в основному природними радіонуклідами. Проте, найбільші значення, до сих пір, фіксуються на територіях, що були забруднені радіонуклідами після аварії на Чорнобильській АЕС в 1986 році.

За даними метеостанцій, Добові значення гамма фону в травні коливались в межах 10 – 16 мікрорентген за годину (мкР/год). Значення на рівні 16 мкР/год було зафіксовано у м. Каневі 20 травня. У цьому ж місті спостерігалась найбільша кількість днів з рівнем гамма – фону 15 мкР/год (9 днів).

Середні значення гамма фону за травень:
11 мкР/год – в місті Золотоноша;
12 мкР/год – в містах Чигирин, Черкаси.
13 мкр/год – в с. Озірна Звенигородського району та містах Жашків, Умань, Сміла.
14 мкр/год – в місті Канів.
Вміст радіонуклідів у поверхневій воді визначається лише у Канівському водосховищі в районі м. Канева. Допустимий рівень вмісту радіонуклідів цезію-137 та стронцію-90 у питній воді не повинен перевищувати 2000 Бк/м3. За результатами досліджень з січня по квітень 2018 року фактичний вміст цих радіонуклідів набагато нижчий допустимих норм.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода