Серце моря

Серце моря

Так можна назвати створене 7 червня 1960 року Головним управлінням водного господарства при Раді Міністрів УРСР «Управління служби експлуатації захисних споруд при Кременчуцькому водосховищі».

Тоді саме Черкаси стали містом, де розташувався «головний штаб» контролю над рукотворною стихією, площа якої співставна з територією невеликих держав. Довжина нашого моря – 150 кілометрів, у найширших місцях воно сягає 30-ти кілометрів, а глибина місцями значно перевищує 20-ти метрову позначку. Мільярди кубів води, видимих з космосу…
Серце моря
У роки активного соціалістичного господарювання за пульсом нового Дніпра слідкували понад півтисячі спеціалістів Управління, тепер – у рази менше. А справ у них – у рази більше: час безжальний до берегових бастіонів. Колись довелося спілкуватися з фахівцями, немолодими вже, але міцними чоловіками, фанатично відданими справі свого життя, і розповіли вони «страшні таємниці»…

Виявляється, десятки кілометрів «стін моря» розмиваються катастрофічними темпами. Зона ризику біля сіл Тубільці, Пекарі, неспокійно під Прохорівкою, Келебердою, Сушками, Бубновою Слобідкою…
А ще щорічно у море потрапляють колосальні маси у кращому випадку недоочищених стічних вод, чималий відсоток їх – зовсім неощищені. Черкаські «водні управлінці» відповідають за безпеку 60 тисяч гектарів землі і сільськогосподарських угідь та 56 населених пунктів прибережних районів не лише нашої області, але також Глобинського і Кременчуцького Полтавської та Світловодської Кіровоградської.

Грошей на цю саму безпеку не вистачало завжди, а тепер й поготів. Так що усі ми, «сухопутні», у випадку чого можемо розраховувати хіба на величезний професійний досвід «спеціально навчених людей» з Регіонального управління водних ресурсів.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x