«Мисливський кут» і «Королівська криниця» у Канівському лісі

«Мисливський кут» і «Королівська криниця» у Канівському лісі

«Ліс має бути не диким, а рідним», – таким гаслом керуються канівські лісівники, створюючи нові та доглядаючи вже створені рекреаційні пункти Канівщини задля того, аби кожен, хто приходить чи приїздить до лісу, міг насолодитися його красою та життєдайністю і знову-й-знову повертався сюди, як до рідних місць. Повідомляють в Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

– Цьогорічної весни працівники Державного підприємства «Канівське лісове господарство» створили новий рекреаційний пункт «Мисливський кут» у Канівському лісництві, – говорить директор лісгоспу Едуард Симоненко. – Створення охайних та затишних місць для цивілізованого відпочинку на природі – це одне із завдань, що закладені в програмах розвитку лісівництва Державним агентством лісових ресурсів України й Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства. Зрештою, облагородження місць відпочинку для кожного, хто хоче побути наодинці з природою, – вимога часу, нашого життя. Ми не лише створюємо нові місця для спілкування з природою, а й постійно підтримуємо в належному стані ті пункти, що були створені в минулі роки. Долучаємося до збереження пам’яток природи не лише тих, що знаходяться на території нашого лісгоспу. Приміром, нещодавно канівські лісівники взяли участь в облагородженні відомої в Каневі Королівської криниці. Силами лісової охорони тут було встановлено нові лавки, пофарбовано зруб криниці, бесідку та лавки, пообкошувано траву тощо. У 2016 році активісти Канівської громади провели реконструкцію криниці та впорядкування прилеглої території. Наш лісгосп теж тоді надав посильну допомогу в створенні хідників та перил побіля них. Наразі кожному приємно пройтися зручними східцями в глибину яру, де бринить струмок чистої джерельної води, помилуватися краєвидами, побути ніби в серці природи. Власне, ліс для кожного із нас має бути не диким, а рідним, відповідно, і ставитися до нього треба саме так, аби сюди хотілося повертатися ще і ще.

ДОВІДКОВО.

Королівська криниця – природна місцева історична пам’ятка, що входить до історико-ландшафтної північно-західної частини Канівського нагір’я. За переказами канівських старожилів, джерело це називали Альтанкою. У 1787 році польський король Станіслав-Август Понятовський чекав у Каневі більше місяця Катерину ІІ, яка подорожувала вниз по Дніпру на галері. На горі Харитонівщині, з-під якої б’є джерело, було побудовано королівський палац. Для зустрічі Катерини ІІ король велів побудувати дерев’яну колону висотою у 27 метрів на горі Московці, що височіла тоді над самим Дніпром. Вночі колона освічувалася, а на її вершині горів вензель імператриці. У той час, коли Станіслав-Август перебував у Каневі, воду до його палацу доставляли саме з криниці Альтанки, бо вода там була найкращою. Донині не збереглися ані колона, ані королівський палац, але криниця залишилася і тепер зветься Королівською. З того часу багато води витекло. Та легенда про Королівську криницю передається із вуст у вуста. Як і відгуки про її смачну воду. Цікавий факт: за результатами дослідження 22 квітня 2010 року, проведеного Канівською райсанепідемстанцією, якість води з лісового джерела Королівська криниця повністю відповідає вимогам ГОСТ 2874-82 «Вода питна. Гігієнічні вимоги. Контроль за якістю».

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x