Слалом, ралі й дріфт-таксі: у Черкасах відбулися масштабні перегони

Дата: 2-07-2018, 11:01

Слалом, ралі й дріфт-таксі: у Черкасах відбулися масштабні перегони
Цими вихідними, попри неспокійну погоду, черкасці не змогли всидіти вдома, бо ж у місті відбувалися неймовірні змагання «Wonder Rally» – III етап Трофея ФАУ з ралі на серійних авто. Так два дні автоспортсмени з усієї країни демонстрували свої вміння і потужність власних автівок.

Слалом, ралі й дріфт-таксі: у Черкасах відбулися масштабні перегони38 екіпажів, 3 з яких – жіночі, вітали місто спочатку у суботу на Соборній площі Черкас. Там учасники вихвалялися своїми автомобілями, спілкувалися з містянами, фотографувалися і, звісно, змагалися між собою на слаломній спецділянці. Після слалому всі учасники направлялися в аеропорт, де на них чекала ралійна спецділянка на злітній смузі, проходження якої давали перші в Україні паралельні старти, що додало іскри азарту для самих учасників змагань і захопливої цікавості для глядачів, яких маршалам було важко втримати на безпечній ділянці від самої зони старту.

Слалом, ралі й дріфт-таксі: у Черкасах відбулися масштабні перегони– У Черкасах відбудеться 4 етапи ралі на серійних автомобілях. Нині у нас чудові перегони національного рівня – це третій етап. Попередні змагання Черкаси приймали взимку, потім було місто Дніпро, і от знову Черкаси переймають естафету, на яку зібралися близько 40 машин. Участь у «Wonder Rally» могли брати як спортивні, так і машини стандартної комплектації, – коментує організатор перегонів, очільник автомобільного клубу Черкаси Андрій Яроменко. – Визначальним для цих перегонів були паралельні старти: тобто дві машини стартували одночасно на різних спеціальних ділянках, цьому проїжджаючи однаковий кілометраж. Рух по перону відзначався ще тим, що автівки «йшли» паралельно одна одній.

Слалом, ралі й дріфт-таксі: у Черкасах відбулися масштабні перегониГеографія учасників досить широка. На чергові змагання до Черкас «злетілися» пілоти з Києва, Полтави, Харкова, Дніпра та інші. Вперше участь у змаганнях узяли автомобілі-учасники навчального проекту від АК «Черкаси» «АвтоАкадемії». Так 5 навчальних закладів області придбали собі автівки – «Запорожці» – і виїхали з ними на старт, що дуже важливо, зазначає Андрій Яроменко.

Слалом, ралі й дріфт-таксі: у Черкасах відбулися масштабні перегони– Автівку готували всі разом: робили підвіску, перебирали двигун, замінювали багацько деталей, проводку, – розповів Богдан Колісник, учасник проекту «АвтоАкадемія» від Канівського вищого професійного училища. – Вперше випробували таку командну роботу, хоча щодо перегонів я мріяв ще з дитинства, тому погодився одразу їздити і лаштувати автівку, коли АК «Черкаси» нашому навчальному закладу запропонували участь у проекті.


Слалом, ралі й дріфт-таксі: у Черкасах відбулися масштабні перегониУчасть у першому етапі «Wonder Rally» ще в лютому дуже захопила гонщика з Полтави Геннадія Лук’янчікова. У цілому хлопець займається автомобільним спортом уже четвертий рік. Цього разу він ні хвилини не сумнівався і приїхав на змагання до Черкас знову.
– «Ганяли» на площі і в аеропорту по льоду, тепер нас випробовує спека. Але це додає драйву й адреналіну, – говорить Геннадій Лук’янчіков. – Траса дуже цікава, особливо паралельні старти. Ділянка дуже швидкісна, тому адреналін просто зашкалює, а вміння керувати автомобілем має бути достатнім, а гума – якісною. Приїду у Черкаси обов’язково ще раз, адже тут відбуваються одні з кращих перегонів у році для спортсменів-автолюбителів.

Окрім ралійної траси поціновувачі швидкості могли випробувати себе покатушками на дріфт-таксі, локацію з яким облаштували організатори в аеропорту.

Результати змагань в «абсолюті»:
1 Руденко / Приходько / Audi TT
2 Сидоренко / Шава / Subaru Impreza
3. Шаповал / Гриценко / Mitsubishi Lancer

Учасники ж проекту «АвтоАкадемія» на своїх «Запорожцях» показали такі результати:
1. Черкаський політехнічний технікум
2. Канівське вище професійне училище
3. Багатопрофільний регіональний центр професійної освіти у Черкаській області (відлілення Мокра Калигірка)

Наступні перегони відбудуться 4 серпня, тож Автомобільний клуб «Черкаси» запрошує долучитися усіх: і глядачів, і учасників.

Анна Сакун

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода