На Черкащині – вже 26 ОТГ

Дата: 6-08-2018, 13:02

На Черкащині – вже 26 ОТГ
Нині в області мають прямі міжбюджетні відносини 26 ОТГ, 9 – чекають на призначення виборів, трьом надали позитивні висновки ОДА щодо відповідності діючому законодавству. Ще три отримали позитивні висновки ОДА щодо приєднання, а у 6 створено спільні робочі групи з опрацювання проектів рішення про добровільне об’єднання. Про це інформує прес-служба, Черкаської ОДА.

Минулої п’ятниці в ОДА розглянули варіанти утворення ОТГ у Смілянському та Черкаському районах. Сільські ради мають ухвалити остаточне рішення про приєднання до ОТГ або об’єднання в окрему самодостатню тергромаду. На цьому наголосив заступник очільника області Ярослав Березань під час засідання експертної групи з доопрацювання перспективного плану об’єднання територіальних громад.

Чекають на призначення виборів ще три: Балаклеївська, Березняківська, Тернівська. Ті ж сільські ради, які не увійшли до складу ОТГ, ініціюють приєднання до вже діючих або розглядають інші об’єднавчі варіанти. Прагнення об’єднатися зі Смілою поки що не виявило жодне ближнє село. Аналогічна ситуація і з обласним центром. До Черкас міг би приєднатися Свидівок.

У Черкаському районі, окрім Білозірської та Степанківської тергромад, після 28 жовтня запрацюють ще Русько-Полянська, Слобідська та Леськівська. Нині ці три ОТГ чекають на призначення виборів. До того ж, до вже утворених Ротмістрівської та Степанківської ОТГ вже виявили бажання приєднатся суміжні сільські ради.

– Більше половини території України вже покриті об’єднаними територіальними громадами і на Черкащині є райони, які вже майже повністю покриті ОТГ, – наголосив посадовець. – Зокрема, Корсунщина. Нині час добровільного об’єднання ОТГ вичерпується, тож сільські ради мають активізувати роботу у цьому напрямку. Зараз доопрацьовуємо перспективний план об’єднання громад, створений ще у 2015 році. Відтоді він зазнав чимало змін. Оскільки багато ОТГ утворилися там, як самі це ініціювали, а не так, як було прописано у плані. Крім того, загалом він не охоплював всю область. Водночас відбулося багато законодавчих змін стосовно ОТГ. Зокрема й стосовно міст обласного підпорядкування таких як Сміла. Їх визнано спроможними ОТГ й приєднання до них навколишніх населених пунктів відбувається без перевиборів депутатів та міського голови.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода