Освятили храм Пантелеймона-цілителя

Володимир Чос, RSS,
Дата: 7-08-2018, 13:20

Справді видатна подія відбулася 5 серпня у селі Дирдин Городищенського району – відкриття та освячення новозбудованого храму Святого Пантелеймона Цілителя. Зібралося дуже багато людей, святково вбрані діти, представники місцевої влади, а також гості з навколишніх сіл. Храм освятив митрополит Черкаський та Чигиринський Іоан, йому співслужив архиєпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, єпископ Кропивницький і Голованівський Марк, настоятель парафії Городищенський благочинний протоієрей Миколай Мохнацький, священник Мліївської Симиренківської церкви Миколай Сакундяк та інші представники духовенства Черкаської єпархії. Було звершено Божественну літургію. Також духовенство та віряни у новозбудованому храмі молилися до Господа та до святого великомученика Пантелеймона Цілителя за Україну, за перемогу і справедливий мир та за єдину Помісну Українську Православну Церкву.
Освятили храм Пантелеймона-цілителя

Освятили храм Пантелеймона-цілителя
Митрополит Іоан та отець Миколай висловили подяку фундаторам та меценатам новозбудованого храму. За вагомий особистий внесок у розбудову Української Православної Церкви, з благословення Святійшого Патріарха Філарета, нагородили орденами Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого III-го ступеня Зіновія Череватого та Олександра Халаіма. Високих церковних нагород удостоїлися ще багато інших благодійників, які долучилися до благої справи будівництва храму.

Освятили храм Пантелеймона-цілителя
Будівництво тривало з 2011 року. Церква зведена за передовими будівельними технологіями. Колись у Дирдиному вже була церква Святого Пантелеймона-Цілителя, зведена у 1892 році. За переказами, її побудували заможні селяни Бойки, Катеруші, Коршаки, Дирди. На 1913 рік серед прихожан значилося 926 чоловіків і 961 жінка, священиком був Василь Орловський. Церква була центром духовного життя громади.
Але за радянських часів, церкву закрили, використовували як комору. Проте навіть в такому вигляді вона залишалася окрасою села. Подібний феномен описаний у романі Олеся Гончара «Собор» – храм закритий для віруючих, але продовжує вражати своєю архітектурною довершеністю. У Дирдиному завжди з особливим шануванням ставилися до місцевого храмового свята, що припадає на 9 серпня. Тому будівництво нового храму стало символом духовного відродження та відновленням історичної справедливості.

Освятили храм Пантелеймона-цілителя
Храм звели у центрі села, поряд із сільською радою. Наріжний камінь для будівництва узяли із залишків старого фундаменту. Це має глибоке символічне значення, підтверджує зв’язок поколінь, повагу до духовних святинь. Відкриття нового храму – історична подія не лише для Дирдиного, а і для всього району. Храм належить до Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода