Міфи та правда про користь огірків

Дата: 12-08-2018, 21:01

Міфи та правда  про користь огірків
Огірок – один із небагатьох продуктів, до якого у дієтологів і фахівців із харчування майже немає ніяких претензій. Навіть навпаки, йому часто приписують мало не чудодійні властивості. Рятують від запорів, допомагають схуднути, покращують обмін речовин – це далеко не повний список популярних тверджень про цей овоч. Яка ж користь від огірків – читайте далі.

"Не варто налягати на свіжі огірки, якщо є проб­леми з нирками і шлунком"
Насправді: «налягати» не варто, якщо під цим словом ми розуміємо пару кілограмів за один прийом їжі. В цілому ж ні для нирок, ні для шлунка огірки є безпечними. Швидше від них можуть постраждати люди, схильні до метеоризму, який огірки іноді провокують.

"Свіжі огірки ідеально підходять для проведення розвантажувальних днів"
Найпопулярніший рецепт – 1,5 кг огірків на добу, з напоїв – вода або зелений чай. Насправді: «розвантаження» за допомогою такої схеми, безумовно, досягають. Це лише 200 ккал на добу: майже нічого. Однак «огірковий день» – це спорт для сильних духом і кишечником. Така низька калорійність добового раціону може проявитися падінням цукру в крові з властивими йому симптомами: слабкістю, запамороченням, нудотою, пітливістю.

"Свіжі огірки краще не поєднувати з помідорами, оскільки це може викликати підвищене газоутворення і коліки"
Насправді: будь-які фрукти і овочі можуть підвищувати газоутворення і провокувати коліки, але більше це належить все ж до дуже солодких фруктів: черешні, винограду, дині. Огірки – в тому числі в поєднанні з помідорами – хороший компонент здорового харчування: низькокалорійне джерело клітковини. При вживанні їх в розумних кількостях проблем бути не повинно.

"Огірки краще їсти без шкірки і відрізати місце кріплення до плодоніжки, оскільки там скупчуються нітрати"
Насправді: там скупчуються не нітрати, а екстрактивні речовини, що додають огірку смак і аромат. Якщо огірок ріс в умовах дефіциту вологи і надмірної інсоляції, шкіра і місце у плодоніжки можуть гірчити. Це єдиний можливий привід їх позбутися.

"Солоні огірки викликають сильне газоутворення"
Насправді: не сильніше, ніж свіжі. А вміст солі в них може бути дійсно небезпечним. Особливо оманливі «малосольні» огірки: незважаючи на заспокійливу назву, вони можуть стати причиною погіршення перебігу гіпертонії, ниркової та серцевої недостатності.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода