Чому люди розмовляють уві сні?

Дата: 18-08-2018, 21:04

Чому люди розмовляють уві сні?
Багато людей розмовляють, коли сплять. Науковці називають це явище сомнилоквією. То що ж зумовлює таке явище та чи небезпечне воно для здоров’я?

Найчастіше розмови людини під час сну абсолютно нешкідливі, вони можуть налякати або розсмішити членів сім’ї. Іноді люди уві сні балакають тихо і нерозбірливо, вимовляючи якісь окремі слова, ніяк не пов’язані між собою. А трапляються випадки, коли говорять осмислено й навіть кричать під час сну.
Та найчастіше вимовлені уві сні слова не мають жодного сенсу. За результатами досліжень, люди зазвичай розмовляють не довше, ніж 30 секунд.

Таке відбувається, коли людина занурюється у фазу швидкого сну – активізуються центри головного мозку, дихання стає частим, від чого людина бачить яскраві і насичені сни.

А от сонне марення, коли людина часто кричить і робить різкі рухи уві сні – не зовсім нормальне явище. Це може бути одним зі симптомів сомнамбулізму, синдрому неспокійних ніг, синдрому нічного апетиту або нічних кошмарів.

А ще балаканина уві сні може бути викликана спекою, емоційним стресом, зловживанням алкоголем чи наркотиками.

Найчастіше уві сні розмовляють діти до 10 років, а потім перестають це робити в період перехідного віку. І лише 5 % людей мають сонне марення протягом усього життя.

Що таке сомнамбулізм?
Це стан, який лікарі наближують до хворобливого, характеризують рухами тіла уві сні. Зазвичай, триває від декількох хвилин до півгодини. Хворих на сомнамбулізм називають сомнамбулами, «лунатиками», сновидами.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода