«Поки не почалося...» з Борисом Юхном

Дата: 30-08-2018, 09:06

«Поки не почалося...» з Борисом Юхном
Соснівка 60 років тому:
про хуліганів з Казбету, «Голубий Дунай» та чотири стакани


Травень 1958 року. Курортно-оздоровлювальний сезон у п’яти соснівських санаторіях щойно відкрито. Туди й вирушили кореспонденти О.Срібрянець та В.Федоренко задля живого репортажу. Чимало пізнавального, адже ми якось звикли, що тоді друкувалися самі пафосно-звеличувальні тексти.
«...Особливо багато скарг з боку відпочиваючих на культурно-побутове обслужування. Про це хочеться поговорити більш грунтовно.
Єфросинія Федорівна Шульженко – старша медсестра санаторію “Сосняк”, яка працює в соснівських здравницях з 1924 року, дещо пролила світло на затуманене питання.
– Ще задовго до війни, – розказує вона, – наші відпочиваючі куди приємніше і змістовніше проводили своє дозвілля. На тому самому місці, де нині знаходиться кіномайданчик, було по-справжньому культурно. Сюди на чотири місяці приїздив симфонічний оркестр. Якщо кому-небудь захочеться подивитися кінофільм – будь-ласка, дивися. Хто побажає почитати – до послуг прекрасна веранда з журналами, газетами. Регулярно виступав тут театр, працював тир. Одним словом, були всі умови для здорового, змістовного дозвілля.
Тепер це місце перетворилося в звичайнісінький літній кінотеатр, де демонструють фільми. Не обходиться й без “театральних сцен”. Коли писалася ця стаття, товариші Музика, Ляховець і Сточенко занесли в редакцію лист під заголовком “В ролі хуліганів”. В цьому листі повідомляється про те, що під час демонстрування фільмів на майданчик раз у раз “роблять нальоти” хулігани з Казбету. Вони перелазять через паркан і заважають відпочиваючим дивитися кінокартини.

«Поки не почалося...» з Борисом Юхном

За парк відповідальність несуть відділ благоустрою Соснівки (начальник тов. Коршаков) і голова культкомісії соснівських здравниць тов. Гонтарев. Їх робота викликає нарікання з боку відпочиваючих. Тут ніде почитати газети і журнали, рідко коли можна послухати змістовну лекцію, хороший концерт. Не сьогодні-завтра в парку, як завірили нас товариші Коршаков і Гонтарев, буде встановлено тир. Проте цього мало. Хорошу б справу зробили згадані товариші, коли б вони створили тут алею преси. Коштуватиме ця справа не так вже й багато, а спасибі сказали б усі. Бо кожному хочеться свіжу газету почитати і журнал переглянути. Варто подумати й над тим, щоб в парку створити літній душ. Він теж обійдеться недорого, а необхідність в ньому є. І якщо вже в багатьох міських парках працюють душеві, то в здравниці вони, безумовно, бути повинні.
Різкої критики заслужує торгівля в Соснівці. Коли ви, шановні читачі, зійдете на кінцевій зупинці автобуса з написом “Цегельні заводи – Соснівка”, то вже помітите неповороткість наших торговельників.
Тут вона, оця неповороткість, відчувається в усьому. На розі вулиць побачите закусочну. Вона обшарпана, без вивіски, але знайдете, що відає нею трест їдалень і ресторанів міста Черкас (директор тов. Севастьянов). Відпочиваючі чомусь назвали її поетичним ім’ям “Голубий Дунай”. Тут завжди є горілка і ніколи нема чаю, і той, хто сюди завітав, виходить з мутними очима. Керівники соснівських здравниць вже кілька разів порушували питання про закриття цієї закусочної, проте вона продовжує діяти. Зате ж води напитися ніде. Правда, на днях з’явилася ще одна точка. Її, звичайно, мало і, до речі, в цій точці – лише чотири стакани, що миються надзвичайно недбало. Знаходиться поруч ще один ларьок, який торгує водою в пляшках, однак там жодного стакана нема.
А в Соснівці торгівлю є де розгорнути. За кошти здравниць тут оборудувані кілька хороших павільйонів, де можна розставити стільці, столи і продавати морозиво, пирожне, воду, цигарки. Цього вимагають відпочиваючі, і торговельні організації міста повинні піти їм назустріч».

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода