Фермер з Черкащини заклав першу в регіоні плантацію ківі

Дата: 13-09-2018, 09:20

Фермер з Черкащини заклав першу в регіоні плантацію ківі
Першу плантацію висадив на Черкащині фермер В’ячеслав Кантур. Повідомляє про це Agravery з посиланням на «Вісті Придніпров’я».
За словами фермера першу партію ківі він придбав у 2015 році — 105 рослин авторського сорту «Карпат Стратона Валентайн». Та вони не прижилися.

«Але не все сталося, як гадалося. На весну практично всі вони пропали. Тільки той, якій я посадив у себе вдома вижив», — розповідає В’ячеслав Кантур.

Влітку 2017 року фермер висадив ще 50 рослин ківі, вони прижились, тож фермер вирішив піти далі.

«Навесні поточного 2018 року я підібрав ділянку землі біля Дніпра, із відповідними характеристиками ґрунту. А поливати буду дніпровською водою, що значно здешевлює вартість бізнес проекту, бо ківі поливна культура і потребує регулярного та значного поливу. Цього року я закупив вже понад 500 саджанців і засадив 0,5 га землі», — розповів садівник.

Перші плоди чоловік сподівається отримати вже наступного року з рослини, посадженої у 2015 році.

Фермер з Черкащини заклав першу в регіоні плантацію ківі

«А перші тонни ягоди ківі мають бути у 2021-2022 роках. Не так вже й багато залишилось. Я взагалі не збираюсь зупинятися і планую посадити ще 3-4 га наступної весни. А як знайду з ким, то і ще більше», — додав В’ячеслав Кантур.

Він запевняє, що на смак українське ківі краще за експортне. У подальшому садівник планує навіть експортувати ківі, вирощені в Україні.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода