Із 39 міст України, Черкаси на 20 місці забрудненості – Постригань

Дата: 14-09-2018, 17:57

Із 39 міст України, Черкаси на 20 місці забрудненості – Постригань
Щомісяця лабораторія Черкаського обласного центру з гідрометеорології відбирає на трьох стаціонарних постах у м. Черкаси і аналізує біля 1 500 проб повітря, за рік це становить більше 18 000 визначень. Під контролем центру 18 шкідливих домішок.
Результати визначень свідчать, що в атмосфері міста присутні аміак, формальдегід, діоксид азоту, концентрації яких перевищують гранично-допустиму концентрацію. Повідомив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань під час наради в Черкаській ОДА.

У нинішньому році найвищі середньомісячні концентрації по діоксиду азоту були на рівні 4,0 ГДК, по формальдегіду на рівні 2,7 ГДК у лютому, квітні, травні та серпні. А 28 серпня о 19 годині концентрації формальдегіду вперше За останні 5 років перевищували максимально разову ГДК, яка складає 0,035 мг/дм3.
Індекс забруднення атмосфери у серпні був високим.

За даними спостережень Обласного лабораторного центру, що надаються в рамках інформаційного обміну, у лютому концентрації формальдегіду на перехресті автомагістралей у місті коливалися в межах від 0,021–0,027 мг/дм3. Ці значення не перевищують максимально-разову ГДК. Але якщо їх порівняти з середньодобовою ГДК, то перевищення ГДК становлять у 7–9 разів.
– Наша лабораторія спостерігає за формальдегідом лише на 1 посту у Дніпровському мікрорайоні. Для додаткових спостережень у центі міста та південно-західному районі потрібно дообладнати наші пости, на шо не виділяються кошти з обласного чи міського бюджетів, – зазначає Віталій Постригань.
Як зазначив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології, не слід забувати про бризові вітри Кременчуцького водосховища, що впливають на забруднення повітря мікрорайону «Митниця». Коли створювалася система моніторингу повітря у місті цього мікрорайону ще не було, а зараз є потреба в такому моніторингу. Однак, питання не вирішується, фінансування на це відсутнє.
За словами Віталія Постриганя, за рівнем забруднення м. Черкаси із 39 міст займає 20 місце. Індекс забруднення за 2017 рік становив 5,5, тобто підвищений. У сусідніх обласних центрах – Полтаві, Кропивницькому і Вінниці рівень менший і вважається низьким.
У Києві рівень високий. Очолює рейтинг по забрудненню повітря Маріуполь, на 2 місці – м. Дніпро.
Варто зазначити, що метеоумови є вагомим фактором, який впливає на забруднення атмосфери.
Найбільшої уваги потребують метеорологічні умови, що характеризуються Інверсійним розподілом температури в атмосфері, тобто приземні та піднесені інверсії.
Рівень забруднення у місті можливо зменшити тільки через зменшення викидів в атмосферу. Діючі підприємства повинні зменшувати свої викиди у період несприятливих метеорологічних умов. Це чітко врегульовано нормативними документами, у тому числі рішенням міськвиконкому.
Проте, із 23 підприємств міста, затвердженого рішенням міськвиконкому, лише 9 отримують і працюють із такими прогнозами. По області таких підприємств лише 16.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода