Про особливості цьогорічного опалювального сезону від тепловиків

Дата: 3-10-2018, 21:01

Про особливості цьогорічного опалювального сезону від тепловиків
Цьогоріч змінився порядок розрахунків теплопостачальних підприємств за газ. Це може вплинути на перебіг опалювального сезону. Про це повідомив директор КП «Черкаситеплокомуненерго» Павло Карась.

За його словами, із 18 жовтня уряд планує змінити ціну на газ як для населення, так і для енергетичних підприємств.

– Швидше за все, матимемо ситуацію, коли в нас буде нова вартість газу, натомість старий тариф, який не перекриває цю ціну, – коментує Павло Миколайович. – Відповідно до чинного «газового кодексу», ми отримуємо номінацію на «блакитне паливо» лише за наявності 90 % розрахунку перед НАК «Нафтогаз України». Інакше номінації в нас не буде. В умовах сьогодення це практично неможливо.

Як наголосив Павло Карась, єдиний спосіб отримати номінацію й забезпечити початок опалювального сезону – обов’язкова передоплата за поставлене тепло. Інакше для підприємств, які постачають тепло, можуть припинити подачу газу.

– Зараз якщо немає номінації, «Нафтогаз» дає відповідну вказівку «Укртрансгазу» і вони проводять примусове відключення нас як споживачів від газопостачання, – додає посадовець. – Якщо ми не отримуємо від закладів попередню оплату в жовтні, але розпочинаємо опалювальний період та не витримуємо номінацію,– то через десять днів нам відключають газ.

Заслухавши інформацію очільника «Черкаситеплокомуненерго», заступник міського голови Людмила Бордунос доручила розпорядникам коштів (зокрема, йдеться про комунальні заклади міста) вжити усі необхідні дії для забезпечення оплати авансових платежів до початку опалювального періоду та під час нього.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода