«Поки не почалося...» з Борисом Юхном

Дата: 5-10-2018, 09:27

«Поки не почалося...» з Борисом Юхном
Хроніки доби
5 жовтня

Розпочнемо цей день з далекої і екзотичної Латинської Америки...

1502 (516) – Христофор Колумб висадився у красивій місцині, на його думку – Новій Іспанії. З 1821-го це незалежна держава Коста-Ріка: край бананів, кокосів, кави, бокситів, срібла, золота, ще й трохи нафти. І при такому національному надбанні – доволі небагата аби не сказати «бідна». Одним словом – чимось на Україну схожа: всього чимало, а найбільша гордість – місцеві боксери.

1594 (424) – Початок повстання під проводом Северина Наливайка.

1793 (225) – За Декретом Національного Конвенту набрав чинності Французький революційний календар: ще одна провальна спроба поліпшити й без того непогане, яке нормально працює. Згідно нововведення, згідно з яким рік розпочинався з першого дня республіки - 22 вересня 1792 року – він поділявся на 12 місяців по 30 днів у кожному. 5 чи 6 днів у залишку оголошувалися святковими. Кожна декада кожного місяця так само закінчувалася вихідним.
Як не дивно, у нових назвах не було нічого революційного – вони просто вказували на специфіку конкретної пори. Називалися нові місяці так: вардемьєр (збір винограду), брюмер (тумани), фрімер (паморозь), нівоз (сніг), плювіоз (дощі), вантоз (вітри), жерміналь (сходи), флореаль (цвітіння), преріаль (луги), мессідор (жнива), термідор (спека), фрюктідор (плоди).

«Поки не почалося...» з Борисом Юхном

1880 (138) – Запатентовано першу кулькову ручку. І це саме той випадок, коли винахід вже є, а що з ним робити, нікому не зрозуміло. Через багато років переваги гаджета оцінили військові льотчики і лише 1945 року перша партія кулькових ручок надійшла у вільний продаж. Було то у Нью-Йорку і оскільки цивільні вже добре знали що й до чого, то черги за новинкою були приблизно такі, як тепер за крайньою моделлю айфона. Коштували перші ручки теж чимало: середньостатистичному місцевому робітникові, аби таку придбати, треба було відпрацювати 8 годин.

1918 (100) – Офіційна дата заснування Московського Карного Розшуку. Про легендарний МУР нам найбільше відомо з образів Глєба Жеглова і Володі Шарапова, та й по тому.

1952 (66) – «День народження КПРС». На ХІХ з’їзді ВКП (б), першому від 1939 року, більшовицьку партію ребрендигували в комуністичну. Ура, товаріщі, і до завтра.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода