У Черкаському національному обговорили питання гендерної рівності

Дата: 11-10-2018, 12:39

У Черкаському національному обговорили питання гендерної рівності
У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбувся круглий стіл на тему: «Майже рівні. Як забезпечити рівний доступ до політики у Черкасах». Захід проходив у межах спеціальної теми «Жінки. Рівність. Політика» 5-го Міжнародного конкурсу «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни», який організовує ГО «Центр UA» у партнерстві з Центром гендерних досліджень і комунікації ЧНУ ім. Б. Хмельницького під керівництвом директорки ННІ історії і філософії Наталії Земзюліної. Модератором зустрічі стала журналістка «Громадського радіо» Наталія Соколенко. Про це інформує прес-служба закладу.

Учасників круглого столу привітав проректор із наукової, інноваційної та міжнародної діяльності Сергій Корновенко.

Під час засідання спікери порушили питання дискримінації жінок в українській політиці на місцевому та національному рівнях. Присутні також вирішували, у який спосіб можна подолати це явище в українській політиці та що отримає суспільство в результаті збільшення представництва жінок на керівних посадах.

Учасники обговорення переконані, що нині в країнах з розвиненою демократією участь жінок у політичному житті невпинно зростає. Натомість в Україні існує значний дисбаланс між чоловіками і жінками у вищих органах влади. До прикладу, серед чинного складу парламенту жінки-депутати становлять лише 12,3% (відповідно до Порталу відкритих даних ВРУ). Тому, на думку присутніх, публічне обговорення — це один із багатьох необхідних кроків, що має актуалізувати проблему та сприяти подоланню упереджень в українському суспільстві.

До дискусії долучилася заступник міського голови Черкас Людмила Бордунос. На її думку, мала кількість жінок у керівних органах влади і місцевого самоврядування пояснюється їхнім особистим страхом.

Натомість продюсерка суспільного ТБ-Черкаси Олена Баніна розповіла, що за час своєї професійної діяльності не стикалася з дискримінацією жінки. На її переконання, все залежить від самої жінки та тих рішень, які вона приймає. Пані Олена також озвучила статистику, згідно з якою у 46 регіональних філіях засобів масової інформації 24 посади директорів займають жінки. Жінки є більш активними та відповідальними, ніж чоловіки, — так вважає В’ячеслав Скічко, голова обласної організації «Самопоміч», волонтер, координатор ГО «Наш батальйон». Спікери також порушили питання квот у Верховній Раді України. Своїми думками щодо цього поділилися доцентка кафедри історії та теорії держави і права Черкаського національного університету Інна Лубко, регіональна координаторка інституту «Республіка» Марина Гур’янова, громадська діячка, (Рух «Чесно» ГО «Центр UA») Олександра Кузіва, координаторка ГО «Позитивні жінки» в Черкаській області Марія Севериненко, радниця голови Черкаської обласної ради Наталія Старікова, депутатка обласної ради Валентина Коваленко та лідерка ГО «Українська жіноча демократична мережа», депутатка облради 4-х скликань Людмила Майборода.

Завідувачка кафедри загальної педагогіки і психології ЧНУ, доктор психологічних наук Інна Лук'янець відзначила, що рішення, чи йти в політику, жінка повинна приймати сама.

«Жінки мають іти в політику, але самі по собі квоти нічого не вирішать. Потрібно, щоб жінки самі захотіли туди йти. Для цього треба їм створити умови. Але, якщо жінка робить вибір на користь сім’ї, будинку, домашнього господарства або просто ці речі є більш домінантними, ніж інша активність — це її повне право, і ми маємо шанувати її вибір. Чоловіки також мають поважати будь-який вибір своєї жінки. У цьому їхня мужність і сила», — зазначила психолог.

На завершення круглого столу керівниця Центру гендерних досліджень і комунікації, директорка ННІ історії і філософії, професор Наталія Земзюліна підсумувала обговорення та анонсувала подальші спільні проекти щодо гендерних відносин у сучасному соціумі.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода