У лисянських лісівників нові підходи до вирощування посадматеріалу

Дата: 19-10-2018, 10:41

У лисянських лісівників нові підходи до вирощування посадматеріалу
Цього року на території Лисянського та Шевченківського лісництв встановлено нові теплиці, із застосуванням сучасних європейських технологій вирощування саджанців хвойних та листяних декоративних рослин. Укорінені живці та сіянці тут вирощують у мультиплатах. Саме такі рослини, вирощені із закритою кореневою системою, краще пристосовані для транспортування та безболісно переживають висаджування у відкритий ґрунт. Повідомляють в Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.
Так як для черенкування особливо важливе значення має температурний режим, вологість та своєчасне притінення, в теплицях завбачливо встановили автоматичну систему туманного зрошення, що забезпечує своєчасний та рівномірний полив рослин. Також під плівкою натягнута спеціальна сітка, що затримує сонячні промені, які згубно діють на ще не вкорінені рослини та знижує температуру повітря.
Окрім того, у Лисянському лісництві розширена, а в Шевченківському збудована нова контейнерна площадка для вирощування та реалізації декоративного посадкового матеріалу. Тут укорінені в теплиці маленькі живці висаджуються у пластикові контейнери різного об’єму, залежно від інтенсивності росту рослин та породи. З контейнера рослину упродовж всього вегетаційного періоду можна висаджувати в грунт, або ще деякий час вирощувати в контейнері.
Уже два роки Шевченківське лісництво вирощує сіянці модрини з закритою кореневою системою. Висаджена в культури в цьому році вона дала гарний приріст та приживлюваність 95-98 % – такі високі результати говорять про ефективність даного методу вирощування, – зауважують лисянські лісівники.
На сьогодні зачеренковано близько 60 тисяч штук саджанців декоративних порід – туї, самшити, спіреї, ялівці та багато інших. До кожного виду тут індивідуальний підхід, адже одні рослини зростають швидко та добре приживаються, інші складніше вкорінюються та потребують особливого догляду.

«Наше підприємство докладає максимум зусиль для вирощування відмінного та конкурентоспроможного декоративного посадкового матеріалу. Ми активно працюємо над тим, аби кожен охочий мав змогу придбати якісні саджанці для окраси своїх присадибних ділянок. Окрім того, цей напрямок діяльності дозволяє залучати додаткові кошти, що дає можливість покращувати фінансово-економічні показники», – відзначає директор Лисянського лісгоспу В’ячеслав Шако.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода