Канівські лісівники примножують ліси заповітного краю

Канівські лісівники примножують ліси заповітного краю

У ДП «Канівське лісове господарство» проводять інвентаризацію лісових культур віком від 1 до 3 років. Лісові культури віком 4-5 років проходять так звану атестацію. У розсадниках, теплицях та парниках проводиться інвентаризація сіянців та укорінених живців. Ці та багато інших лісокультурних заходів канівські лісівники проводять із метою примноження насаджень у заповітному краї. Повідомляють в Черкаськомуобласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Про цьогорічні плани та їх виконання, а також про перспективи лісокультурної кампанії на наступний рік розповіла інженер лісових культур Канівського держлісгоспу Інна Жила.
– Загалом, на сьогодні вже майже повністю підведено підсумки лісокультурної кампанії-2018. Хочу зазначити, що плани із створення лісових культур наші лісівники перевиконали – при плані 50 гектарів всього по лісгоспу було створено майже 53 гектари нових насаджень. Планувалося також провести догляд за лісовими культурами на площі близько 720 гектарів. Провівши підрахунки за дев’ять місяців, маємо хороший підсумок – догляд провели на площі 772 гектари. Доповнення лісових культур, закладених у попередні роки, провели на площі 272 гектари.
У нашому лісгоспі наразі на ділянках, де в літній період завершилися лісозаготівельні роботи, проводяться очистка площ від порубочних залишків та підготовка грунту під посадку-2019. Підготовка грунту під створення лісових культур є однією з найважливіших складових у комплексі лісокультурних робіт. Так, у наших лісництвах на сьогодні вже підготовлено під створення нових площ лісових культур близько 17 гектарів. Всього за період лісокультурної кампанії-2019 плануємо створити 80 гектарів нових площ. В основному це будуть посадки дуба звичайного, горіха чорного та сосни звичайної. Близько 5 гектарів відведемо під створення лісозахисних та водоохоронних лісів.
У Канівському лісгоспі вже не один рік працює схема, згідно з якою підприємство власними силами забезпечує всі внутрішні потреби в посадковому матеріалі. Так, ми самі заготовляємо насіння лісових порід, висіваємо його в розсадниках, парниках та теплицях. Відповідно, навесні та восени під час посадки лісових культур не маємо жодних проблем, приміром, із сіянцями сосни звичайної чи сіянцями горіха чорного, акації білої чи й того ж таки дуба звичайного. Приємно відзначити, що під час заготівлі насіння лісових порід, його висівання в грунт та під час створення нових площ активну участь і посильну допомогу нам надають юні лісівники із Канівського та Софіївського шкільних лісництв.
Цього року посіви займали площу в 1,1 гектара. Здебільшого там було висіяно насіння сосни звичайної, дуба звичайного і дуба червоного, а також липи дрібнолистої та горіха чорного. Всі сіянці було висаджено у відповідні терміни на відведених під посадку площах. На сезон посадки-2019 закладено аналогічні розсадники із таким же набором лісових культур. Цього буде цілком достатньо, аби навесні мати стовідсоткову забезпеченість посад-матеріалом. А в нашому тепличному господарстві наразі маємо вдосталь садивного матеріалу декоративних культур. Приміром, сьогодні можемо запропонувати придбати у нас саджанці катальпи, спіреї пушистої, гортензії, форзиції, чубушнику, калини Бульданеш, тамарікса, багато різновидів ялівців форми голуба тощо, різновиди туї – Шаровидної, Смарагд, Золотистої, самшиту вічнозеленого, а також різні сорти троянд та ялину голубу.
Як і щороку, на підприємстві на площі близько 20 гектарів створено плантації новорічних ялинок, організована реалізація яких буде проводитися як на торгівельних майданчиках у лісництвах, так і на ярмаркових площах населених пунктів, де розташовані підрозділи нашого підприємства. Шанувальникам природи ми запропонуємо голубі ялинки в горшках – їх можна буде після свята висадити у відкритий грунт і, таким чином, зберегти ялинку та примножити зелені шати рідного села чи міста.
У лісівників немає пори затишшя чи відпочинку – у них завжди вдосталь роботи. Наразі ми активно працюємо над заготівлею лісового насіння. Проводимо пересадку декоративних живців у шкілки, висіваємо лісове насіння у розсадниках, готуємо грунт під посадку-2019, проводимо доповнення лісових культур, створених у минулих лісокультурних періодах, а також активно готуємося до сезону шишкосушіння.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x