Водогін у Катеринополі відремонтували завдяки Геннадію Бобову

Дата: 20-10-2018, 09:01

Водогін у Катеринополі відремонтували завдяки Геннадію Бобову
Капітального ремонту водогін у Катеринополі потребував дуже давно. Та такі роботи були надзвичайно вартісними й непідйомними для місцевого бюджету селища. Тож представники місцевої громади Катеринополя звернулися за допомогою до свого народного депутата Геннадія Бобова. Геннадій Борисович відгукнувся на запит виборців і зумів добитися у високих кабінетах того, щоб кошти з державного бюджету були спрямовані на ремонт надважливого для катеринопільців об’єкту.

− Перемігши на виборах у 2014 році та почавши розбиратися у проблемах соціально-економічного розвитку та потребах селища, я побачив, що численна кількість звернень (а це понад 20 відсотків) – саме через погане водопостачання. Потрібно було капітально відремонтувати водогін у Катеринополі, на це ж треба була значна сума коштів, яку б не зміг покрити бюджет селища. На деяких ділянках водогону труби лежали понад 40 років, вони настільки зносилися, що не підлягали будь-якому ремонту, лише заміні, − розповідає голова Катеринопільської селищної ради Іван Гегедош. − Ми розуміли, що самостійно такий обсяг робіт ми не могли б осилити. Стали шукати інші джерела фінансування і звернулися до народного депутата України Геннадія Бобова. Геннадій Борисович ніколи не лишається осторонь проблем громади, тож ми були впевнені, що він допоможе. Так і сталося – він допоміг із фінансуванням, і ми розпочали ремонт.

Роботи з капітального ремонту проводили у два етапи: в липні-жовтні 2017 року та травні-червні 2018-го. Та спочатку провели експертну оцінку та розробили проектно-кошторисну документацію. Далі ж уже потрібні були кошти на капітальний ремонт.
За півроку після звернення громада отримала перший транш на ремонтні роботи, а це 688 тисяч гривень у 2017 році. Ці кошти були освоєні та спрямовані на ремонт водогону. Протягом минулого року проклали 3,9 кілометра поліетиленових труб, змонтували
25 нових колодязів та 33 відремонтували. Наступний транш надійшов уже в 2018 році на суму 517 120 грн. За ці кошти вдалося прокласти 3,7 кілометра поліетиленових труб, змонтувати ще 25 нових колодязів та відремонтувати 12, а також було встановлено
5 пожежних гідрантів. Узагалі замінили 8 кілометрів труб із 12 наявних − це ті 70 %, що були в найгіршому стані.

− Є планово попереджувальний ремонт, що, наприклад, роблять в осінній період, а ми зазвичай проводили аварійно-відновлювані роботи, − пояснює Петро Підгірний, начальник комунального підприємства «Катеринопільське селищне житлово-комунальне господарство» Катеринопільської селищної ради. – Нові пластикові труби довговічніші, корозії не піддаються, тому сподіваємося, що вже нарікань на водопостачання буде менше.

Виконання цього обсягу робіт покращило вчасну подачу і якість води, дало можливість економити бюджетні кошти, спрямовані на ліквідацію поривів.

− Раніше за рік ми мали до 64 поривів, адже водогін був дуже старим, то нині за 8 місяців сталися лише шість, − додає Петро Григорович.

За словами Івана Гегедоша, такий вагомий проект не вдалося б реалізувати коштом місцевого бюджету за жодних умов.

− Обмежилися б лише поточними ремонтами з року в рік, але це повністю не вирішило б проблеми, − зазначає голова селищної ради. – До мене раніше через проблеми з водою люди мало не щодня зверталися: і на прийом приходили, і телефонували. Нині ж було два звернення від початку року − й то проблеми вже не постачання води, а несправності труб у домівках. Економічний та соціальний ефекти від реалізації цього проекту дуже значні.

Плани на майбутнє щодо покращення і постачання, і якості води у місцевої влади вже є: встановити фільтри, для того, щоб вода була придатною для вживання. Звичайно, воду очищують, труби хлорують, але ж якість води стане набагато кращою, якщо її ще очищуватимуть через фільтри.

− Звернення, ініційовані селищною радою, Геннадій Бобов завжди підтримує, виділяє кошти й ми їх спрямовуємо на ті чи інші потреби, − говорить Іван Гегедош. – За два роки народний депутат посприяв виділенню понад
2 млн грн на ремонт даху в дитячому садку та водогону. І це не кажучи про постійну поточну допомогу освітнім закладам та закладам охорони здоров’я. Ми дякуємо Геннадію Борисовичу за розуміння наших проблем та значну підтримку нашого селища.

Олеся Зінченко

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода