Городищанам підсунули хімічне звалище

Володимир Чос, RSS,
Дата: 25-10-2018, 13:41

Вам мало Чорнобиля? Тоді приїздіть до Городища! Довкола старого хімскладу розкинулися справжні гори поліетиленових каністр від гербіцидів та пестицидів, звезених із усієї області. Вони тріснуті, роздавлені, з них витікають залишки хімічних речовин. Усе це має жахливу токсичність, лежить під відкритим небом. Хімікати можуть потрапити в грунт, просочитися до криниць та навіть до центрального водозабору.

Весь цей токсичний пластик ділки привезли до Городища щоб відмити від залишків хімікатів, подрібнити і відправити на хімзаводи Харкова чи Дніпра. Управлінням екології дозволи на здійснення цих операцій за вказаною адресою не видавалися. Тому різноманітні перевірки навідувалися неодноразово. Проте обсяги токсичного пластику весь час зростали.

Городищанам підсунули хімічне звалище

– Перебуваючи тут лише десять хвилин, вже починаєш відчувати згубну дію токсичного звалища, – говорить депутат міськради Роман Козюра. – Дере у горлі, болить голова, з’являється нудота. Сморід такий, що не передати. Масштаби токсичного звалища вражають! Каністри розкриті, тріснуті, роздавлені, з них витікають залишки хімічних речовин. Усе це лежить під відкритим небом. Хімікати просочуються в ґрунт, можуть потрапити до криниць та навіть до центрального водозабору. Невдовзі розпочнуться осінні дощі – і це вже буде справжня екологічна катастрофа.

– Ще наприкінці вересня ми запросили на розмову власника хімскладу, просили навести елементарний порядок, – говорить міський голова Володимир Мирошник. – Власник пояснив, що каністри від хімікатів тут тимчасово, пообіцяв все вивезти. Однак насправді привіз їх ще більше. Сказав, що усіх дозвільних документів у нього немає, але над цим працює. Тому на наше прохання на складі побували представники обласної екологічної інспекції, які визначать обсяг порушень та розмір збитків.

Городищанам підсунули хімічне звалище

І висновки не забарилися. Як повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці заступник начальника Державної екологічної інспекції у Черкаській області Олександр Позняков, 23 жовтня 2018 року працівниками Держекоінспекції центрального округу та Управління захисту економіки в Черкаській області ДЗЕ НП України з виїздом на місце встановлено факт несанкціонованого розміщення відходів, а саме тари з-під засобів захисту рослин в м. Городище (вул. Кожедуба, 6 б) поблизу приміщення колишнього хімскладу, яке перебуває в оренді ТОВ «Укрековторсервіс», зареєстрованого в м. Корсунь-Шевченківський. Частина небезпечних відходів розміщена на відкритій земельній ділянці, загальною площею 366,61 кв.м., що призвело до її засмічення. Держекоінспекцією розраховано шкоду, внаслідок засмічення землі, яка становить 41440127,96 грн. та відібрано проби грунтів для визначення вмісту показників складу і властивостей. За інформацією Єдиного державного реєстру юридичних осіб основним видом діяльності ТОВ «Укрековторсервіс» є збирання небезпечних відходів. Відповідно до ст. 34 Закону України «Про відходи» суб'єкт господарської діяльності, у власності або у користуванні якого є хоча б один об'єкт поводження з небезпечними відходами, зобов’язаний мати ліцензію на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами, проте в переліку ліцензіатів на провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами, розміщеному на офіційному сайті Міністерства екології та природних ресурсів України дане підприємство відсутнє. По даному факту матеріали готуються для передачі правоохоронним органам щодо подальшого вжиття заходів реагування.

Городищанам підсунули хімічне звалище

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода