Малюнок з натури

Володимир Даник, RSS,
Дата: 1-11-2018, 15:18

А ви любите живопис?! Ну, може, й не любите... Але якщо вже потрапили до музею, а у його розлогих залах немало хвилюючих картин знаменитих (і не дуже знаменитих!) художників, то чому б їх і не переглянути! Ну, та справді ж...

А до картин, які б ви усе ж переглянули – належить пейзаж?! Ну, ви можете сказати, що пейзажі бувають різні. Є такі, що чомусь подобаються... А є і такі, що чомусь... і зовсім не подобаються!

А осінь... у другій половині жовтня... вам подобається? Ще й як подобається?! А осінь у цю її прекрасну пору – це ж чудовий пейзаж... Але ще жодним художником не намальований! Ще тільки збираються малювати. А ви вже його... цей неймовірно гарний пейзаж... бачите.

Отож уявіть собі таку картину. Залізничний вокзал. У Черкасах. Сім годин ранку. Плюс ще хвилин п’ятнадцять. Наближається дизельпоїзд Шевченко – Гребінка. А до нього (ніби спраглі у пустелі – до прохолодної води...) тягнуться люди, люди... І як ви думаєте – хто ж ці люди, серед яких дуже немало пенсіонерів?! Та хочуть люди на дачі з’їздити... Картопельки, капусточки додому привезти. Та й незрівнянним українським пейзажем помилуватися! А чому багато пенсіонерів?! Бо мудрі люди – пейзаж цінують... Та і з’їздити туди і назад на «дизелі» можна безкоштовно. О дев’ятій годині ранку приїхали, а о тринадцятій годині – вже і назад.

А чого ж так рвучко кидаються до вагонів, щоб якомога швидше туди потрапити? А причина зрозуміла. Проїдеш навстоячки майже годину, то й пейзаж не сприймеш. Бо і пейзаж не така вже проста річ, як це декому здається.

А до речі – поезію... ви любите?! Що... терпіти не можете?! Абсолютно нормальна реакція... Ну, кому та поезія потрібна?! Ну, крім самих поетів, певна річ... Понаписують бозна-чого, наримують якогось безглуздя – а ти читай... Ось, до речі, як вам... як знавцям поезії... ось такий вірш?! Написаний у іронічному ключі... ну, ніби малюнок з натури.

ШТУРМ (Іронічне)

З енергією... ще й якою...
Хоча усе ж не без сум’ять...
Вкотре штурмує дизельпоїзд
Стрімка пенсіонерська рать!

Та, звісно ж, зовсім не ледачі,
І добре знають – що і як.
О, як їм хочеться на дачі –
Напрацюватися усмак!

Бо трудоголіки і досі –
І в ці... ох, непрості літа!
Вже золотом іскриться осінь –
Погода сива й непроста.

Уже вагон узято з боєм –
Вже можна сісти... благодать...
Вже осідлала дизельпоїзд
Стрімка пенсіонерська рать!

То як?! Невже витерпіли і... навіть дочитали до кінця?! Ну, то вас з повним правом можна було б і поздоровити! З чим саме?! Ну, хоча б з тим, що у вас не тільки сильна, але і зовсім не розхитана психіка. І це при тому, що стільки неприємних обставин і вкрай підступних особистостей з усіх сил намагалися її вам розхитати. А не вдалося, бач... Хоч і були немалі старання.

А як у вас відсутня потреба кудись їхати, бо немає дачі, то мерщій вирушайте до якого-небудь музею і серед багатьох картин, і серед і справді ж багатьох пейзажів знайдіть найпривабливіший, найсимпатичніший... А такий обов’язково знайдеться... Дивіться і насолоджуйтесь! Бо маємо ж ми чимось насолоджуватись у цьому такому непростому житті.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода