День народження садочка в Орловці

Дата: 3-11-2018, 09:02

День народження садочка в Орловці
Радісну подію відзначив днями Орловецький дошкільний навчальний заклад «Сонечко» Городищенської районної ради. Рівно 30 років тому дитячі рученята вперше відчинили двері новозбудованого дитсадка. Відтоді ростуть і розвиваються в нашому садочку, як колосочки, маленькі діти, яких вихователі дбайливо передають в інші привітні руки шкільних учителів.

А виросло в нашому закладі за цей період понад 500 дітей. Сьогодні перші випускники приводять уже своїх дітей у садок, сподіваємося, що дійде черга і до онуків.

Наш заклад розташований у центрі села, яке, як писав журналіст, письменник, краєзнавець Городищини Володимир Чос, розкинулося «між клаптиками полів та високих гір». «Влітку воно потопає в зелені дерев. Між густими акаціями, сливами і вишнями ховаються хати, в’юняться стежки- доріжки… Село милується собою у дзеркалі ставка».

Сам заклад великий, двоповерховий, розквітнув до невпізнання і тепер радує діток і їхніх батьків сучасними, затишними і теплими кімнатами, зручними меблями, казковими майданчиками, зробленими руками батьків та працівників закладу. Для дітей створили прекрасні умови для перебування. Діють гуртки з розвитку мовлення «Мовленнєві перлинки», англійської мови «Смайлик», малювання «Акварелька», танцювальний «Веселі непосиди». Батьки можуть бути спокійними за своїх малят, а їх у закладі 42.

Чи все було так добре в садочку? Ми пережили роки кризи, це – 90-ті роки, важкі роки і для садочка, і для країни. Це були роки виживання, різко впала народжуваність, дітей у садочку ставало все менше і менше. А ті малюки, що були в селі, не мали можливості відвідувати заклад. Дуже болісно відбувалося скорочення штатів, матеріально-технічна база приходила в занепад. В одній групі, з обігрівачем посеред двох кімнат (групової і спальні), гуртувалися малята від 1,5 до 7 років і навчалися школярі-першокласники. У валянках і куфайках працювали кухарі, які сокирою нарубували замерзлу воду, що напередодні весь обслуговуючий персонал приносив від сусідньої криниці, і готували їжу для вихованців. Відсутня була не тільки холодна і гаряча вода, а й не працювала каналізація. Дітки спали в ліжках по двоє, а постіль перед сном їм нагрівали на обігрівачі. Працівники закладу по півроку не отримували заробітної плати або видавали її цементом, фарбою, маслом тощо. Було дуже важко, але садочок тримався завдяки зусиллям завідувача Галини Йосипівни Сторчової. Адже легко працювати тоді, коли маєш підтримку, а в ті роки головним було – вижити!

На жаль, за станом здоров’я, наш колишній керівник не змогла розділити свято з нагоди 30-річного ювілею. Ми бажаємо своїй колезі-ветерану здоров’я, довгих років життя, любові та підтримки від дітей та внуків.

Протягом багатьох років пліч-о-пліч разом із нею працювали наші ветерани-дошкільники: Катерина Андріївна Дяченко − кухар, Уляна Петрівна Попович − нянечка, Любов Федорівна Дриль − нянечка, Марія Костянтинівна Лук’яненко − нічна няня, Віктор Олексійович Охріменко – кочегар, Галина Іванівна Жежер – кухар, Раїса Панасівна Калитенко – музичний керівник, Сторчовий Іван Петрович (покійний) – сторож, Студенець Володимир Володимирович та Очеретяний Яків Никонович (обидва покійні) − кочегари.

Із 2005 року і до сьогодні завідувачем закладу працює Валентина Миколаївна Лисаченко і найбільшою гордістю закладу вважає його працівників: вихователів – Наталію Олексіївну Жежер, Наталію Семенівну Лисенко, Наталію Вікторівну Плужник; музичного керівника – Олену Юріївну Товстоп'ят; помічників вихователів – Зою Іванівну Будкову, Олену Олексіївну Товстоп’ят; сестру медичну старшу Ірину Миколаївну Дриль, кухарів Галину Іванівну Демиденко, Людмилу Миколаївну Курінну, кочегарів та сторожів Анатолія Анатолійовича Лисаченка та Анатолія Миколайовича Педька, тобто всім тих, хто постійно і з любов’ю дбає про комфорт та розвиток маленьких вихованців. Вони своєю турботою зігрівають дитячі душі, ведуть у світ цікавого і прекрасного. І любові цієї вистачає їм на кожну дитину.

Завжди з теплом у серці працівники закладу згадують своїх колишніх колег, які певний період працювали в садочку. Це музичний керівник Р. В. Калитенко, вчитель-логопед О. В. Гріненко, помічник вихователя В. А. Білуха, вихователь Я. М. Донець, сторож Г. Д. Демиденко.

День народження садочка минув весело, цікаво та радісно. На ювілей закладу завітали ветерани дошкільної освіти, ті хто працював у ньому з початку його заснування, випускники й вихованці садочка, батьківський колектив, колеги – освітяни, підприємці та депутати села, гості звідусюди.

Вітання надійшло і від нашого народного депутата Геннадія Борисовича Бобова. Із нагоди відзначення 30-річчя, колектив дитячого закладу отримав подарунок від свого народного обранця – ноутбук, мультимедійний проектор та проекційний екран. Найбільш цьому подарунку раділи педагоги, адже тепер мають можливість зробити освітній процес для вихованців більш змістовним, насиченим і цікавим. І це не перший подарунок для садочка, адже кілька років тому заклад отримав холодильник.

Усім нам відомо, як багато добрих і хороших справ Геннадій Борисович робить для людей. Його завжди турбують проблеми шкіл та дитячих садочків, молодого покоління. Адже недаремно в народі кажуть, що гармонійним можна назвати те суспільство, в якому щасливі діти. Допомога народного депутата України – це неоціненний вклад у розвиток нашого краю. Тож хай ті частинки добра, яким він ділиться з людьми, повернуться до нього сторицею.

А колектив закладу та батьки вдячні народному депутату України Геннадію Борисовичу Бобову за підтримку, розуміння і вміння діяти чітко, рішуче, а головне – вчасно. Ми бажаємо Вам реалізації всіх хороших намірів, розуміння від оточення, з якими Ви працюєте, незалежності від обставин, а також здоров’я, мирного неба, добробуту, душевного спокою та достатку. Спасибі Вам за добрі справи!

Мигит Надія Миколаївна, представник батьківського комітету

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода