Вирощуємо лісові гриби на присадибній ділянці

Дата: 8-11-2018, 15:25

Вирощуємо лісові гриби на присадибній ділянці
Нинішня осінь надзвичайно багата на врожай грибів. Не дивно, що серед любителів посмакувати трофеями «тихого полювання» лишилося не так багато тих, хто не зміг цього зробити. Переважно це люди, у яких немає можливості вибратися в ліс чи витрачати час і сили на збирання грибів. Але і їхній проблемі можна зарадити. Для цього достатньо виростити гриби в себе вдома. Вирощувати на присадибній ділянці можна будь-які гриби: і білі, і рижики, і маслюки – кому які подобаються. Щоправда, добре б, аби при цьому на ділянці росли справжні лісові дерева: береза або дуб.

Спосіб посадки простий: гриби розмножуються спорами. Треба тільки правильно ці спори підготувати. Зараз у магазинах продають готову розсаду грибів, але вона дорога і не завжди є в наявності, тому краще отримати її самому.

Гриб, з якого ми будемо отримувати «розсаду», має бути доспілим, навіть переспілим, але не червивим. Знайти такий можна в лісі. Найкраще виділити діляночку в саду. Саджати гриби треба під деревами або під кущами, але тільки не під плодовими. Підійдуть ліщина або декоративні чагарники, які зазвичай висаджують по периметру ділянки.

Найкращий час для посадки – осінь, до настання перших заморозків. Про згаяне літо можна не шкодувати: у спекотливу погоду грибну ділянку довелося б поливати хоча б двічі на тиждень, а зараз дощів вистачає, і все відбувається природнім шляхом.

Знадобляться: ніж, пляшка із широким горлечком і підходящий гриб. Мити й чистити гриб не потрібно. Ніжку можна видалити: там немає спор. Капелюшок подрібнюємо ножем (чим дрібніше, тим краще). Отриману «кашку» закладаємо в пляшку рівно на третину і заливаємо до горлечка водою із ставка, річки або струмка (джерельна й дощова не підійдуть). Пляшку не закривати! Отриманий розчин має настоятися протягом трьох днів, тому прибираємо пляшку в тепле, сухе й темне місце. Потім «розсаду» виливаємо туди, де хочемо мати «грибне місце», прямо на вологий дерен.

Якщо гриби не з’являться наступного року, не поспішайте засмучуватися: кожна грибниця розвивається по-своєму.

Досвідчені грибоводи саджають тільки білі гриби. Спосіб посадки трудомісткий, але зате результат гарантований!

На галявині під деревами викопують котлован глибиною 30 см і шириною 2 м. Потім його потрібно заповнити живильною сумішшю спеціального складу. Суміш готують за місяць до закладки. Вона складається з опалого дубового листя, зібраного навесні, порохнявої дубової деревини (5 % від загальної ваги) і чистого кінського гною без підстилки (5 % від загальної ваги). Листя укладають у купу шарами по 20 см. Кожний шар пересипають деревною потертю і кінським гноєм і поливають одновідсотковим розчином аміачної селітри.

Через 7–10 діб, коли суміш розігріється до
35–40° C, її перемішують, поки не вийде однорідна маса. Масу укладають у котлован шарами по 10–12 см, пересипаючи кожний шар 8-сантиметровим шаром городньої землі. Загальну товщину насипаного ґрунту доводять до 50 см: грядку роблять трохи вище, щоб на ній не затримувалася вода.

У діброві знаходять грибницю – місце, де під дубами ростуть білі гриби. Вирізують лопатою ділянку землі з грибами (шар ґрунту розміром 20–30 см і товщиною 10–15 см) і акуратно доставляють на свою ділянку.

Висаджують грибницю на грядку, попередньо розрізавши шари на кілька частин. Посадкові ямки розташовують у шаховому порядку на відстані 30 см одну від одної. Саджають шари на глибину 5–7 см, зверху присипавши землею.

Грядки з посадками грибниці злегка зволожують, покривають листям або закривають дощатими щитами для збереження постійної вологості. Наступного року врожай забезпечений.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода